BMW Junior Tour – rekordowo w Sobieniach, fantastycznie na Rosie

4 lipca 2013

44 juniorów i juniorek uczestniczyło w szóstym w tym roku turnieju z cyklu BMW Junior Tour, który w poniedziałek odbył się na obiektach podwarszawskiego Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

W tych najliczniej jak dotychczas obsadzonych zawodach, w kategorii podstawowej triumfował reprezentant gospodarzy Alejandro Pedryc Ganko. Dwunastolatek uzyskał wynik 75 uderzeń, o jedno mniej od Jakuba Dymeckiego (Tokary GC), który zajął drugie miejsce i Jakuba Szyi (Tyski KG), który był trzeci.

Dzień później, we wtorek na Rosa Private Golf Club, 24 juniorów przystąpiło do rywalizacji w kolejnym turnieju cyklu. Jak podkreślał Mariusz Gaik, organizator zawodów w podczęstochowskich Konopiskach, na szczególne uznanie zasługiwał zespół RPGC, bowiem pole zostało wspaniale przygotowane, a na czas turnieju przesunięto prace związanych z areacją greenów. Juniorom sprzyjała także fantastyczna pogoda.

Wśród młodych zawodników najliczniejszą grupę stanowili członkowie Tyskiego Klubu Golfowego, którzy triumfowali niemalże w każdej klasyfikacji. W grupie podstawowej (stroke play brutto) najlepszy był Kuba Urbański – zawodnik Toya Golf & Country Club uzyskał rezultat 78 uderzeń. Drugi był Jakub Szyja (80), a trzeci Michał Gołuszka z Royal Kraków Golf & Country Club (82).

Kolejny turniej juniorskiej serii odbędzie się w niedzielę (7 lipca) w Binowo Park GC.

BMW JUNIOR TOUR 2013 Sobienie Królewskie Golf & Country Club 1.07.2013
Medaliści klasyfikacji generalnej
1. Pedryc Ganko Alejandro – 75
2. Dymecki Jakub – 76
3. Szyja Jakub – 76

Pełne wyniki

BMW JUNIOR TOUR 2013 Rosa Private Golf Club 2.07.2013
Medaliści klasyfikacji generalnej
1. Kuba Urbański  – 78
2. Szyja Jakub – 80
3. Gołuszka Michał – 82

Wyniki

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/pzgolf

fot. A.Kalinowska