Alejandro Pedryc Ganko wicemistrzem Austrii juniorów!

21 lipca 2013

Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) został wicemistrzem Austrii juniorów do lat 12. W położonym pod Wiedniem Gutenhof Golf & Colony Club uzyskał wynik +11. Wygrał Czech Filip Raza (+7), a trzeci był Belg Antoine Burton (+19).

Łącznie w turnieju wystartowało około 300 młodych adeptów golfa, walczących o mistrzowskie tytuły w kategoriach wiekowych: do lat 10, 12, 14, 16, 18 i 21. Pedryc-Ganko był jedynym reprezentantem Polski.

– Alejandro bardzo się do tego turnieju przygotowywał i wydać efekty. Cieszę się, że tak dobrze zaprezentował się w tych zawodach – powiedział trener klubowy Adam Mitukiewicz.

Według trenera kadry narodowej Mike O’Briena zaprocentował występ w US Kids.

– Alejandro debiutował w maju w rywalizacji międzynarodowej, a dokładnie fenomenalnym wynikiem w kategorii jedenastolatków ukończył prestiżowy turniej U.S. Kids Golf European Championship, na 13 miejscu wśród 51 graczy. Takie doświadczenie przynosi już wymierne efekty – ocenił.

Jak dodał w Austrii poziom golfa jest na zdecydowanie wyższym poziomie, więc spodziewał się, że medale pozostaną w rękach gospodarzy.

– Zawodnicy z zagranicy zazwyczaj nie znają pola, co znacznie podnosi im poprzeczkę. Tym razem to jednak goście zdominowali podium, przynajmniej w kategorii wiekowej, w której startował Alejandro – komentował.

WYNIKI

fot. Strzalynafairwayu.pl