Kolejne starty kadry w międzynarodowych turniejach

W sobotę Garrick Porteous zwyciężył w The Amateur Championship. Triumfem w tym najważniejszym amatorskim turnieju świata 23-letni Anglik zapewnił sobie miejsce m.in. w The Open, który rozegrany zostanie w lipcu w Muirfield.

Zawody zakończyły się również polskim sukcesem, bowiem nagrodę za najlepszy wynik kwalifikacji odebrał Adrian Meronk. 20-letni członek kadry narodowej, reprezentant Toya Golf & Country Club Wrocław przegrał w trzeciej rundzie match play rozgrywkę z Włochem Renato Paratore 3:2, jednak sam awans do tego etapu to jego największe dotychczasowe osiągnięcie w turnieju tej rangi. W zawodach startował także Mateusz Gradecki, ale nie udało mu się przejść cut’a.

W niedzielę, 23 czerwca, rywalizację w Faldo Series Czech Championship zakończyło sześciu reprezentantów Polski. Na czeskim obiekcie  Golf Club Telč wystartowała Karolina Dobrowolska (Śląski KG), Dominika Gradecka (Toya), Jakub Szyja (Tyski KG), Bartosz Myszka (First Warsaw G&CC), Oskar Zaborowski i Kuba Urbański (Toya).

W tych współorganizowanych przez fundację Nicka Faldo zawodach najwyżej uplasował się Zaborowski, zajmując 29 miejsce z wynikiem 242 po trzech rundach. Zaraz za nim sklasyfikowany został Myszka, a kolejne miejsce zajął Szyja. Urbański był 38, a wygrał Czech Vitek Novak (208).

Wśród juniorek triumfowała Marie Lunackova (215). Gradecka zajęła 17 miejsce (256), a na 23 uplasowała się Dobrowolska (259).

W najbliższą środę, 26 czerwca, dwóch reprezentantów wrocławskiego klubu – Mateusz Gradecki i Jan Szmidt – wystąpi w prestiżowym The English Men’s Open Amateur Stroke Play Championship, zwanym The Brabazon Trophy. Te międzynarodowe mistrzostwa Anglii rozgrywane są od 1947 roku.

Po dwóch 18-dołkowych rundach czołowa sześćdziesiątka graczy awansuje do kolejnych 36 dołków. W zeszłym roku, na polu Walton Heath Golf Club, zwyciężył Anglik Neil Raymond (287). W tym roku turniej odbędzie się w położonym pod Liverpoolem, Formby Golf Club.