Kasprowicz i Wojtkiewicz najlepsi w Citi Handlowy MP Mid-Amatorów!

2 czerwca 2013

Michał Kasprowicz zwyciężył w Citi Handlowy XI Mistrzostwach Polski Mid-Amatorów, które w niedzielę zakończyły się na polu Sierra GC pod Wejherowem. Reprezentant Wielkopolskiego KG uzyskał łączny wynik 219 uderzeń. Tytułu mistrzyni w tej kategorii wiekowej nie oddała Oksana Wojtkiewicz.

Wicemistrzem Polski panów w wieku 35-55 lat został członek First Warsaw Golf & Country Club William Carey (223), a brązowy medal trafił do Michała Poniża (226) z KG First Warsaw.

Reprezentantka gospodarzy Oksana Wojtkiewicz odnotowała 246 uderzeń, a miejsce na podium zdobyła o tyle łatwo, że walczyły o nie jedynie trzy panie. Na drugiej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Joanna Borkowska (272), a na trzeciej Iza Stańczak (First Warsaw), z rezultatem 282.

– Olbrzymia strata, że tyle dobrze grających turniejowo zawodniczek nie przyjechało na ten turniej, tym bardziej że pole zostało fantastycznie przygotowane! Należą się słowa uznania dla klubu i PZG oraz Gregga Swansona, za zwężone fairway’e, szersze semirough’y, które mocno trzymały piłkę i utrudniały precyzyjne zagrania, a także brawa za powiększone bardzo szybkie greeny. Zastaliśmy pole diametralnie inne od tego, które było rok temu na MP match play – oceniła Wojtkiewicz, dodając, że fore caddies byli bardzo dobrze rozstawieni, życzliwi i wykonujący bardzo solidną swą pracę.

Zawodom towarzyszyła piękna pogoda, bowiem mimo zapowiadanych licznych burz i opadów golfiści mieli szansę rozegrać rundy przy bezwietrznej i słonecznej aurze.

Pełne wyniki