Emocjonujące awanse do półfinału klubowych MP gr. B

21 czerwca 2013

Śląski Klub Golfowy, A&A Golf Club A, Rosa Private Golf Club A oraz Golf Park Józefów zagrają w półfinale Citi Handlowy Klubowych Mistrzostw Polski grupy kwalifikacyjnej, które odbywają się na podczęstochowskim polu w Konopiskach.

Dwa pierwsze kluby pewnie awansowały, natomiast zespół z Józefowa walkę o czołowe miejsca zagwarantował sobie po emocjonującej dogrywce z Pierwszym Lubelskim Klubem Golfowym.

Reprezentujący GPJ Jakub Grzesiuk i Radosław Frańczak rozpoczęli ją zagraniem z bunkra do bunkra, ale Lublinianie Piotr Klemba i Jan Banaśkiewicz odpowiedzieli… dwukrotnym wbiciem piłki w rough.

Choć ich sytuacja w gęstych i wysokich trawach wydawała się beznadziejna to ostatecznie na pierwszym dołku udało im się zremisować. Na drugim, zagrania obu drużyn również nie były perfekcyjne, szczególnie gdy piłka PLKG wylądowała w wodzie. Rozgrywka na greenie przesądziła o wygranej Józefowa.

W nieco mniej emocjonujący sposób, ale wciąż „rzutem na taśmę” do półfinału dostał się team RPGC A. Po wyrównanej walce przez cały dzień z Kraków Valley GC dopiero osiemnasty dołek przedostatniego meczu Jan Barucki kontra Brian McPhee zdecydował o sukcesie gospodarzy.

Wśród drużyn walczących o miejsca 9-16 na uwagę zasługiwała dziś gra Andrzeja Lewandowskiego, który sam musiał reprezentować A&A Golf Club B w meczu fourball przeciwko dwójce z Rosa Private GC B. Choć rano zarzekał się, że zmęczenie i blisko 40-stopniowy upał nie pozwolą mu rozegrać rundy to ostatecznie, walcząc do 15 dołka, pokonał gospodarzy.

– Wczorajszy wieczór spędzaliśmy w studenckim klubie. Po nieprzespanej nocy, gdy wchodziłem na pierwsze tee, myślałem że nie dojdę na drugie. Ale z uśmiechem ruszyłem do walki, a przez kolejne dołki  niosła mnie chyba ta energia z dyskotekowego parkietu – wyznał z radością 35-latek.

wyniki rundy 2 (21.06)

tee times d3 (22.06)

Polishchampionships.pl

fot. A.Kalinowska