Citi Handlowy III Handicapowe MP – 24 medale w rękach najlepszych

16 czerwca 2013

24 medale Citi Handlowy III Handicapowych Mistrzostw Polski, które w słoneczny weekend rozegrane zostały na trzech podwarszawskich polach trafiły w ręce najlepszych golfistów poszczególnych grup hcp.

W pierwszej (0-8 hcp) triumfował Amerykanin William Carey (First Warsaw), a na drugim miejscu podium stanął Mikołaj Geritz (Sobienie Królewskie). Trzeci był Mariusz Czerkawski (Warsaw Golf Links).

Były hokeista ligi NHL choć cieszył się z medalu to dodał, że raduje go również fakt, że pokonał Jerzego Dudka (Kraków Valley GC). W trwającej już kilka lat golfowej rywalizacji sportowców tym razem były bramkarz reprezentacji Polski musiał zadowolić się piątym miejscem.

Jedyny turniej rangi mistrzowskiej, w którym o zwycięstwie decyduje klasyfikacja stroke play netto, cieszył się rekordowym zainteresowaniem graczy. Do rywalizacji w Sobieniach Królewskich, Lisiej Polana KG przystąpiło ich aż 149. W niedzielnym finale w Rajszewie walczyło 80 zawodników, którym udało się wcześniej przejść cut’a.

Kolejnymi zawodami cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą klubowe mistrzostwa Polski gr. B – obędą się w dniach 20-23 czerwca na polu Rosa Private GC.

Medaliści Citi Handlowy III Handicapowych Mistrzostw Polski:
• I do 8,0 HCP
1. William Carey (First Warsaw G&CC)
2. Mikołaj Geritz (Sobienie Królewskie G&CC)
3. Mariusz Czerkawski (Warsaw Golf Links)
Najlepsza kobieta: Marianna Duczmal (Kalinowe Pola)
• II od 8,1 do 14,0 HCP
1. Oskar Kaźmierczak (A&A GC)
2. Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC)
3. Andrzej Czyżak (First Warsaw G&CC)
Najlepsza kobieta: Zuzanna Gazdowska (Sobienie Królewskie)
• III od 14,1 do 20,0 HCP
1. Jarek Skręta (Royal Golf Club Wilanów)
2. Bogdan Bigus (Sobienie Królewskie)
3. Waldemar Bartusiak (Opolski KG)
Najlepsza kobieta: Anette Jaklund
• IV od 20,1 do 25,0 HCP
1. Anna Dziekan (Royal Golf Club Wilanów)
2. Mariusz Trębacki (Play Golf Club)
3. Andrzej Sadłowski (A&A GC)
Najlepsza kobieta: Aleksandra Borowska (First Warsaw)
• V od 25,1 do 30,0 HCP
1. Leszek Fibakiewicz (First Warsaw)
2. Grace Swiatkowska (KG First Warsaw G&CC)
3. Marek Safianowski (KG First Warsaw)
Najlepsza kobieta: Anna Majsterek (A&A)
• VI od 30,1 do 36,0 HCP
1. Maciej Miszczak (First Warsaw G&CC)
2. Krzysztof Kołodziejski (KG Lisia Polana)
3. Marek Bargenda (KG Wierzchowiska)
Najlepsza kobieta: Natalia Michaś (Toya Golf & CC)

Fot. Strzalynafairwayu.pl