Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Citi Handlowy III Handicapowe MP – 24 medale w rękach najlepszych

24 medale Citi Handlowy III Handicapowych Mistrzostw Polski, które w słoneczny weekend rozegrane zostały na trzech podwarszawskich polach trafiły w ręce najlepszych golfistów poszczególnych grup hcp.

W pierwszej (0-8 hcp) triumfował Amerykanin William Carey (First Warsaw), a na drugim miejscu podium stanął Mikołaj Geritz (Sobienie Królewskie). Trzeci był Mariusz Czerkawski (Warsaw Golf Links).

Były hokeista ligi NHL choć cieszył się z medalu to dodał, że raduje go również fakt, że pokonał Jerzego Dudka (Kraków Valley GC). W trwającej już kilka lat golfowej rywalizacji sportowców tym razem były bramkarz reprezentacji Polski musiał zadowolić się piątym miejscem.

Jedyny turniej rangi mistrzowskiej, w którym o zwycięstwie decyduje klasyfikacja stroke play netto, cieszył się rekordowym zainteresowaniem graczy. Do rywalizacji w Sobieniach Królewskich, Lisiej Polana KG przystąpiło ich aż 149. W niedzielnym finale w Rajszewie walczyło 80 zawodników, którym udało się wcześniej przejść cut’a.

Kolejnymi zawodami cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą klubowe mistrzostwa Polski gr. B – obędą się w dniach 20-23 czerwca na polu Rosa Private GC.