BMW Junior Tour – Filip Kowalski najlepszy w Amberze

W minioną niedzielę 24 młodych golfistów rywalizowało w piątym turnieju cyklu BMW Junior Tour, rozegranym w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie, na wyspie Wolin.

W kategorii podstawowej zwyciężył Filip Kowalski (Tokary GC), wynikiem 77. Drugie miejsce zajął Oskar Zaborowski (Toya Golf & CC Wrocław), a trzecie Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC). Obaj wykonali po 80 uderzeń. Tuż za chłopakami, z jednym uderzeniem więcej, uplasowała się Dominika Gradecka (Toya).

Choć pole pod Międzyzdrojami było dobrze przygotowane to długie, nieskoszone rough’y utrudniały juniorom grę i uzyskanie dobrych wyników.
Kolejny turniej cyklu rozegrany zostanie 1 lipca w podwarszawskich Sobieniach, a dzień później juniorzy będą rywalizować w Rosa Private Golf Club pod Częstochową.

W tym roku na serię zasadniczą składa się sześć jednodniowych turniejów rozgrywanych na północy kraju oraz pięć na południu Polski. Uczestnicy zawodów BMW Junior Tour walczą o punkty rankingowe dla swoich klubów. Pierwsze pięć miejsc w Klubowym Rankingu Juniorów PZG zostanie uhonorowanych nagrodami pieniężnymi. Zwycięzcy każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe lub nagrody w postaci dofinansowania na indywidualne szkolenie sportowe w wysokości 1000 zł.