Wojtkiewicz i Carey najlepsi w pierwszej rundzie Citi Handlowy MP Match Play

William Carey  uzyskał najlepszy wynik w pierwszej rundzie Citi Handlowy VII Mistrzostw Polski Match Play, które w piątek rozpoczęły się w Kalinowych Polach. Wśród kobiet prowadzenie objęła Oksana Wojtkiewicz.

Amerykanin reprezentujący First Warsaw Golf & Country Club wykonał 74 uderzenia, a zawodniczka Sierra Golf Club 81.

Drugi wśród mężczyzn po rundzie stroke play był Adrian Meronk (Toya Golf & Country Club Wrocław) – wielokrotny medalista mistrzostw Polski uzyskał rezultat 75. Na trzecim miejscu, z sumą 76, uplasował się Adrian Jędrzejewski (Golf Palace & Country Club). Tyle samo uderzeń wykonali Adrian Kaczała (Binowo Park Golf Club) oraz Dariusz Kunecki (Stirling Golf Club), ale zasadą countback zajęli kolejne pozycje. O ile pierwsza dwójka to stali uczestnicy krajowych turniejów, o tyle dla 19-latka urodzonego w Legnicy, a mieszkającego od ośmiu lat w Szkocji, był to debiut w mistrzostwach Polski.

Kolejne miejsce wśród pań zajęła Dominika Gradecka, która wykonała 83 uderzenia. O jedno więcej zrobiła Katarzyna Selwent (obie Toya) i uplasowała się na trzecim miejscu.

Do rywalizacji w zawodach, które zainaugurowały cykl turniejów serii Citi Handlowy Polish Championships 2013 przystąpiło 93 mężczyzn i 17 kobiet.

Na podstawie wyników rundy stroke play zawodnicy zostali podzieleni na  grupy, w których w sobotę rozpoczną rywalizację meczową. Rano odbędzie się pierwsza runda match play brutto między zawodnikami w danej grupie, a popołudniu druga, w której zwycięzcy pierwszej rundy zagrają między sobą, a pokonani między sobą.

Mistrzostwa odbywają się w oddanym do użytku w 2010 roku obiekcie Kalinowe Pola, położonym 12 kilometrów od Świebodzina, w miejscowości Kalinowo. Finał rozgrywek match play w niedzielę.

W roku 2011 w formule match play mistrzami zostali Katarzyna Selwent i Mateusz Gradecki. Natomiast w 2012 roku, mistrzem kraju w formule meczowej został Gradecki, a wśród pań zwyciężyła Czeszka Dominika Czudkova.