Udany debiut w U.S. Kids Golf European Championship

31 maja 2013

Wczoraj zakończył się rozgrywany od wtorku w Szkocji prestiżowy turniej U.S. Kids Golf European Championship, w którym brało udział dwóch reprezentantów Polski – Jakub Dymecki (Tokary Golf Club) i Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC), dla których był to debiut w rywalizacji międzynarodowej.

Trzydniowy turniej rozgrywany był na kilku historycznych szkockich polach w East Lothian między innymi Gullane, Craigielaw, Luffness New i Longniddry. Te prestiżowe zawody zgromadziły około 550 zawodników z 35 krajów w wieku 5-18 lat.

Z fenomenalnym wynikiem ukończył turniej Alejandro Pedryc Ganko grający w kategorii jedenastolatków. Mimo młodego wieku, zawodnik ten wielokrotnie wygrywał ze starszymi zawodnikami w turniejach krajowych. W Szkocji rozegrał 3 rundy, które zakończył z wynikami 79 w pierwszej, a w dwóch kolejnych 74 oraz 77 co z rezultatem +14 dało rewelacyjne 13 miejsce na 51 graczy. W tej grupie golfistów triumfował Duńczyk Rosmus Bofill (-2).

Natomiast drugi reprezentant Polski, Jakub Dymecki, startujący w grupie czternastolatków, również może swój start zaliczyć do bardzo udanych. Po trzech rundach wśród 39 graczy, uplasował się na 23 miejscu z wynikiem takim samym jak jego młodszy kolega (+14). Mimo nieco słabszej pierwszej rundy (82) kolejne dni (74, 74) można uznać za bardzo udane. Mistrzem tej kategorii został Daniel List z Australii z wynikiem -3.

– Widać, że był to debiut w tak dużym, międzynarodowym turnieju dla naszych zawodników oraz pierwszy występ na polu typu links. Nieco słabsze rezultaty pierwszej rundy były wynikiem ciężkich warunków pogodowych. Niemniej jednak kolejne dwa dni startów, jak i całą grę oceniam jako bardzo dobrą – podsumowuje występ swoich podopiecznych trener kadry Mike O’Brien.

Szczegółowe wyniki:
http://www.uskidsgolf.com/eng/europeanChampionship/redirect.cfm?sectionID=b2c/tournaments/tournamentEventsResults.cfm&type=EC&location_id=5780&tournament_id=1149
http://www.uskidsgolf.com/eng/europeanChampionship/redirect.cfm?sectionID=b2c/tournaments/tournamentEventsResults.cfm&type=EC&location_id=5780&tournament_id=1149