Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

V Mistrzostwa Polski BNP Paribas Private Bank Longest Drive

Prawie 100 zawodników wzięło udział w „V Mistrzostwach Polski BNP Paribas Private Bank Longest Drive” rozgrywanych w Naterkach na polu „Mazury Golf & Country Club”. Zawody mające status oficjalnych Mistrzostw Polski i rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Golfa stały na bardzo wysokim poziomie. Zarówno podczas dwóch rund kwalifikacyjnych, jak i rundy finałowej gracze uderzali piłkę pod mocno wiejący wiatr. Mimo tego kilku zawodników mocno zbliżyło się do granicy 300 metrów.

W najbardziej ekscytującej kategorii Open zmierzyli się zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Mistrzem Polski Longest Drive 2005 został profesjonalista – Bartek Stelmasiak, który nie dał żadnych szans reszcie zawodników, posyłając piłkę na 284 metry i 40 centymetrów. Drugi był, jego starszy brat – Marcin Stelmasiak (277,98). Trzecie miejsce i jednocześnie tytuł Mistrza Polski Longest Drive Amatorów wywalczył obrońca tytułu w kategorii Open – Max Sałuda (275,60). Czwarte miejsce zajął Adam Mitukiewicz (273,40), a piąte Mike O’Brian (268,97).

W kategorii kobiet, Ewa Kulikowska – obroniła tytuł – grając swoje najdłuższe uderzenie na 204 metry 60 centymetrów. Drugie miejsce zajęła Ewa Grajkowska (185,50), a trzecie – Teresa Rogało (168,50), Wśród Seniorów – podobnie jak rok wcześniej – nie miał sobie równych Michał Poniż (237,10). Drugie miejsce zajął Antek Wierciński (210,50). Trzeci był Sławek Hruboń.

W kategorii Młodzików zdecydowanie wygrał Grześ Zieliński (210,00). Drugi był Kuba Święcki (181,65), a trzecia Zuzia Zielińska (127,60). Nieszczęśliwie powiodło się Adamowi Hruboniowi, który w swoim finale nie trafił na fairway. W nieco starszej kategorii – juniorów – zdecydowanie wygrał Jan Rogało, który uzyskał świetny wynik 250 metrów i 90 centymetrów. Drugi był Sebastian Centkowski (197m). V Mistrzostwa Polski Longest Drive były częścią BNP Paribas Private Bank Longest Golf Weekend. W ciągu czterech dni odbyły się cztery turnieje, dwie kliniki golfa dla początkujących, oraz jeden, ale za to niezmiernie huczny, bankiet – Bols Players Party. Ponad 150 graczy z kilku krajów (Polski, Szwecji, Szwajcarii i Niemiec) wzięło udział we wszystkich sportowych zmaganiach. Na dobry początek rozegrano przedostatnią, piątą edycję cyklu „MG&CC Grand Prix” będącą jednocześnie rundą treningową przed zbliżającym się Corporate PRO-AM.

W piątek i sobotę odbywały się jednocześnie dwie imprezy: Corporate PRO-AM oraz V Mistrzostwa Polski Longest Drive. Natomiast w niedzielę – na deser – odbyła się prawdziwa uczta golfowa – pokazowy turniej Skins Eliminator. Wspaniała słoneczna pogoda i sportowa atmosfera weekendu sprawiły, że również gracze błysnęli formą. Wielu zawodników poprawiło swoje rekordowe osiągnięcia na polu MG&CC. Padł również rekord pola ustanowiony 6 tygodni wcześniej przez Kubę Ossowskiego. Nowym rekordzistą z wynikiem 71 (jeden poniżej Par) jest Marcin Stelmasiak. Zwycięzcami poszczególnych turniejów zostali: Marcin Stelmasiak w klasyfikacji Pro podczas turnieju Corporate Pro-Am, Witek Sikora w klasyfikacji brutto wśród amatorów podczas tego samego turnieju i drużyna Siódemki reprezentowana przez Marka Sokołowskiego (Pro), Włodzimierza Stańczaka, Jacka Kajko i Izabelę Stańczak w klasyfikacji drużynowej (korporacyjnej). Turniej pokazowy Skins Eliminator wygrał Kuba Ossowski.