Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Szmidt zaproszony do startu w prestiżowym Junior Invitational

Wicemistrz Polski juniorów Jan Szmidt został zaproszony przez organizatorów Junior Invitational do udziału w tym niezwykle prestiżowym turnieju, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia w Graniteville w Stanach Zjednoczonych.

Rozgrywany po raz trzeci Junior Invitational, przez ostre kryteria selekcji, uznawany jest za topowy turniej juniorski świata. Organizatorzy do rywalizacji polu Sage Valley Golf Club zapraszają wąskie grono zawodników – jedynie 54 młodych golfistów.

Reprezentanta wrocławskiego klubu Toya Golf & CC docenili za zeszłoroczne udane straty w USA – między innymi w turnieju American Junior z serii Junior World Golf Series, gdzie zajął trzecie miejsce oraz w legendarnych juniorskich rozgrywkach Junior Orange Bowl Championship, które ukończył na 15 pozycji. Odnosił również sukcesy na Starym Kontynencie zostając najlepszym graczem European Boys’ Challenge Trophy 2012. Był także członkiem debiutującej w drużynowych mistrzostwach świata amatorów polskiej ekipy.

W ubiegłym roku zwycięzcą Junior Invitational został reprezentant gospodarzy Zachary Olsen – 28 zawodnik World Junior Golf Ranking. Startowało 37 Amerykanów i 17 zawodników z piętnastu innych krajów. W gronie debiutował Polak – Adrian Meronk, który ukończył wtedy rywalizację na 18. miejscu.

Turniej odbędzie się na polu Sage Valley GC projektu Toma Fazio, położonym w niedalekiej odległości od słynnego pola Augusta National, na którym odbywa się pierwszy w sezonie męski turniej wielkoszlemowy – Masters.