Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Gradecki piąty w Junior Orange Bowl!

W finałowej rundzie Junior Orange Bowl International Golf Championship Mateusz Gradecki wykonał 70 uderzeń i z ostatecznym wynikiem -3 po czterech rundach (70, 74, 67, 70) zajął piąte miejsce. To najlepszy rezultat uzyskany dotychczas przez Polaków biorących udział w tym turnieju, uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów.

Sumą 265 uderzeń (-19) zwyciężył Anglik Patrick Kelly. Na piętnastym miejscu zawodów rozegranych na polu Biltmore Golf Course w Coral Gables na Florydzie uplasował się Jan Szmidt jr (Toya Golf & Country Club).

Wśród kobiet wynikiem +4 triumfowała Portorykanka Maria Torres. Mistrzyni Polski juniorek Marianna Duczmal (Kalinowe Pola) zajęła 32. miejsce, uzyskując rezultat +64.

W 49 edycji tych prestiżowych zawodów rywalizowało 62 golfistów poniżej 18 roku życia z 31 krajów i 33 golfistki z 25 państw.

Zawody JOB uchodzą za przepustkę do wielkiej kariery. W 1991 roku triumfował w nich Tiger Woods, a rywalizowali w nim również Matt Kuchar i Jose Maria Olzabal. Poza golfem, w ramach the Junior Orange Bowl Youth Festival, uznawanego za największy międzynarodowy młodzieżowy festiwal sportu i sztuki, rozgrywane są m.in. zawody koszykarskie, szachowe, biegi przełajowe, turnieje hokeja na lodzie. Odbywają się również konkursy fotograficzne i pisarskie.