Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Gradecki i Szmidt na podium American Junior!

Mateusz Gradecki uplasował się na drugiej pozycji American Junior – turnieju zamykającym tegoroczny cykl World Junior Golf Series. Miejsce na podium dało 18-letniemu mistrzowi Polski zwycięstwo w całej serii zawodów dla kategorii wiekowej 12-19 lat.

W rywalizacji na obiektach World Golf Village w St. Augustine na Florydzie wynikiem 214 po trzech rundach triumfował Fin Albert Eckhardt. Gradecki uzyskał sumę 216 uderzeń.

Na trzecim miejscu podium stanął Jan Szmidt jr (obaj Toya Golf & Country Club Wrocław), a trzeci z Polaków – Michał Karczmarczyk (Sierra Golf Club) zajął 40 pozycję.

W całym turnieju rywalizowało 81 golfistów i golfistek z 19 krajów.

Zajmując trzecie miejsce Szmidt zdobył dziką kartę na Junior Orange Bowl International Golf Championship. Dołączy zatem do Gradeckiego i za tydzień rozpoczną start w Miami.

Gradecki dokonał niejako powtórki z historii, bowiem dokładnie w zeszłym roku taką drogę sukcesów przebył jego przyjaciel i klubowy kolega Adrian Meronk. Zajął on drugie miejsce w American Junior, czym zapewnił sobie zwycięstwo w rankingu World Junior Golf Series, a następnie na polu w Coral Gables koło Miami rywalizował w Orange Bowl. W tym turnieju, uznawanym za przepustkę do wielkiej kariery (w 1991 roku triumfował tutaj Tiger Woods), Meronk zajął 11 miejsce.