Jędrzejczyk zwycięża w Citi Handlowy VIII PZG Masters

Sumą 214 uderzeń Mateusz Jędrzejczyk zwyciężył w Citi Handlowy VIII PZG Masters. Reprezentant First Warsaw Golf & Country Club wygrał aż ośmioma punktami przewagi nad klubowym kolegą Williamem Carey’em, który był drugi. Rezultatem 225 trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Artur Dziugieł.

Jak zapowiedział Jędrzejczyk turniej, który odbywał się w Klubie Golfowym Lisia Polana, był dla niego ostatnim amatorskim startem.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Karolina Schneider (Toya Golf & Country Club Wrocław) – wynikiem 237 uplasowała się na 13. miejscu klasyfikacji generalnej.

Dobry występ w tym ostatnim w tym roku turnieju mistrzowskim odnotował  Mariusz Czerkawski (First Warsaw). Były hokeista przystępował do finału z drugiego miejsca, a ostatecznie sumą 233 uderzeń zajął 9. miejsce.

Wśród byłych wybitnych sportowców, którzy przystąpili do rywalizacji znalazł się również Tomasz Iwan (Play Golf Club). Choć problemy z kolanami uniemożliwiają ex-piłkarzowi na co dzień grę bez meleksa, to udało mu się pokonać zdrowotne przeciwności, a wynikiem 271 zająć czwarte miejsce w klasyfikacji netto, w której to wygrał Marek Tymiński z Warsaw Golf Links.

PZG Masters zamknął tegoroczny cykl Golf Masters Series 2012, a jego wyniki zdecydowały o ostatecznej klasyfikacji rankingowej krajowych zawodników.