Otwarte mistrzostwa juniorów – po Binowie i Modrym Lesie zawody w Sobieniach

20 sierpnia 2012

W zeszłym tygodniu w ramach otwartych mistrzostw juniorów młodzi golfiści rywalizowali w zachodniopomorskim, a dokładnie na polu Binowo Park i w Modrym Lesie. Już 1 września podobne zawody odbędą się na podwarszawskim polu Sobienie Królewskie & Golf Club.

Otwarte Mistrzostwa Juniorów Klubu Sobienie Królewskie Golf & Country Club – rejestracja tutaj.

Kategorie w tych zawodach będą następujące:

  • Juniorzy/Juniorki – urodzeni w latach 1994 – 1995,
  • Juniorzy Młodsi/Juniorki Młodsze – urodzeni w latach 1996 – 1997,
  • Młodzicy/Młodziczki – urodzeni w latach 1998 – 1999,
  • Chłopcy/Dziewczęta – urodzeni w roku 2000 lub później.

Do wygrania oraz wylosowania sprzęt golfowy, gadżety, puchary, medale ufundowane przez Stowarzyszenie SKG&CC.

We wtorek, 14 sierpnia. młodzież rywalizowała pod Szczecinem.

– Pogoda jak najbardziej dopisała, tak samo jak frekwencja. Tego typu turniej jest nie tylko wielką zabawą dla dzieciaków, ale też lekcją, podczas której zapoznają się z regułami obowiązującymi na polu i dużo uczą się od innych uczestników – informowała Paulina Dziurzyńska z binowskiego klubu.

W kategorii wiekowej do lat 12 (grali 9 dołków z czerwonych tee) wystartowało 9 uczestników. Wynikiem 49 triumfował Maksym Sienkiewicz, przed Wiktorią Krawczyk (60) i Jakubem Kowalczykowskim (61).

W kategorii juniorów powyżej 12-ego roku życia najlepiej spośród szesnastu uczestników zaprezentował się Szymon Woźniakowski, które 18 dołków pokonał 76 uderzeniami. Drugi był Alexander Woltersom (83), a trzeci Filip Góra (85).

Dzień później odbyły się mistrzostwa juniorów Modry Las Golf Club, w których triumfował Filip Góra (89), przed Tomaszem Blatkiewiczem (91) i Marią Żrodowską (93). W młodszej kategorii najlepsza była Martyna Dymnicka.

Otwarte Mistrzostwa Klubu Juniorów to zawody IV kategorii rankingowej, organizowane od 2012 r. indywidualnie przez kluby golfowe.

Fot. archiwum Binowo Park