Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Jędrzejczyk zwycięża w XVII PZU Polonia Cup

Zwycięzcą rozegranego w weekend na polu Amber Baltic GC turnieju XVII PZU Polonia Cup został Mateusz Jędrzejczyk (KG First Warsaw Golf & Country Club). Wynikiem 63 uderzenia (- 9) uzyskanym w finałowej rundzie wyrównał ubiegłoroczny rekord pola. Łącznie, w trzech rundach, uzyskał wynik 203.

Na drugim miejscu podium stanął Tomasz Pulsakowski (212), na trzecim – Jan Szmidt jr (212, obaj Toya Golf & CC) ex aequo z reprezentantem gospodarzy Janem Zawadowskim (216).

Turniej odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Polskiego Związku Golfa.
Siedemnastej edycji zawodów towarzyszyły wydarzenia artystyczne –  otwarcie wernisażu malarskiego Małgorzaty Żniniewicz, która swoje prace pokazała w scenerii pola golfowego, a na zakończenie w sali koncertowej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpiła Sylwia Kowalczyk.

Polonia Cup to najstarszy w Polsce turniej golfowy, rozgrywany od 17 lat. W tym roku wystartowało w nim 156 zawodników z Polski, Kanady, Niemiec, Skandynawii, Italii, Francji, Belgii, USA, Czech.

W kategorii brutto kobiet wygrała Marianna Duczmal (Amber Baltic GC) z 246 uderzeniami, drugie miejsce zajęła Amanda Majsterek (248, A&A GC) a trzecia była Marion Rutzki (261, Seddiner See Golf &CC Berlin). W kategorii brutto seniorów (powyżej 50 lat) zwyciężył Henryk Konopka (227, Tokary GC), drugi był Andrzej Stasiak z Kanady (230), a na trzecim miejscu ex aequo Sławomir Komoński i Andrzej Jesionek (237, Amber Baltic GC). W kategorii netto wygrał Aleksander Wolterson (206, Noord Nederlandse Golf & CC, Holandia) przed Andrzejem Stasiakiem (209, Kanada) i Robertem Zagożdżonem (210, Golf Resort Karlstejn, Czechy). Najlepszym juniorem okazał się Jan Szmidt jr, który brutto zagrał 212 uderzeń, czyli 4 poniżej par pola. Wśród Polonusów zwyciężył mieszkający w Vancouver Andrzej Stasiak, który obok Michała Poniża z USA zagrał dotychczas we wszystkich edycjach turnieju Polonia Cup w Amber Baltic.

Konkurs nearest to the pin na dołku nr 2 wygrał Marek Gonicki, który umieścił piłkę 12 cm od dołka, a na dołku 14 Grzegorz Gawroński zagrał 2 cm od dołka, czyli de facto piłka zatrzymała się na krawędzi.