Przedłużone zapisy do Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet

31 lipca 2012

Citi Handlowy VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet odbędą się na polu Śląskiego Klubu Golfowego w dniach 10-12 sierpnia.  Zgłoszenia, przyjmowane na stronie www.gms.pzgolf.pl, przedłużono do 8 sierpnia.

Obecnie na liście zgłoszonych zawodniczek jest m.in. Włoszka Barbara Borin (0,6 hcp), Czeszka Dominika Czudkova (1,2 hcp), a także czołowe polskie zawodniczki m.in. Martyna Mierzwa, Dominika Gradecka, Katarzyna Selwent oraz Oksana Wojtkiewicz.

Mistrzostwa Polski kobiet to najważniejszy turniej kobiecy w kraju, o kategorii SUPER w DHL Global Forwarding Rankingu PZG, wpisany do kalendarza zawodów Europejskiej Federacji Golfa.

Śląski Klub Golfowy to najliczniejszy klub w Polsce. Należy do niego 253 członków zrzeszonych w Polskim Związku Golfa, w tym 61 kobiet. SKG korzysta z pole golfowego w Siemianowicach Śląskich.

W ubiegłym roku mistrzostwa Polski kobiet odbyły się w podolsztyńskich Naterkach. Turniej połączony był w Dr Irena Eris Ladies Golf Cup, rywalizowało w nim 88 kobiet. Zwyciężyła Martyna Mierzwa, drugie miejsce zajęła Czeszka Dominika Czudkova, a trzecie Katarzyna Selwent.