Polacy w Mistrzostwach Europy do lat 16

Czterech reprezentantów Polski zakończyło udział w mistrzostwach Europy do lat 16, które odbywały się na węgierskim polu Royal Balaton Golf & Yacht Club. Krajowy team uplasował się dopiero na 25 miejscu. Wynikiem -3 (645 uderzeń) po trzech rundach triumfowali Włosi.

Na drugim miejscu klasyfikacji drużynowej stanęli Hiszpanie, a na trzecim Czesi.

Polska drużyna w składzie: Nastasia Kossacky (The Rancho Bernardo CC, USA), Bartosz Myszka (KG Lisia Polana), Dominika Gradecka (Toya Golf & Country Club) i Jakub Szyja (Tyski KG)  sumą 780 uderzeń okazała się lepsza jedynie od teamu z Rosji.

Indywidulanie najlepszy wśród juniorów był Włoch Renato Paratore (-7, 209). Drugie miejsce zajął jego rodak Glido Migliozzi (-2, 214), a trzecie Duńczyk John Axelsen (-1, 215). Szyja uplasował się na 47, a Myszka na 50 miejscu.

Najlepszą z dziewcząt okazała się Hiszpanka Cavadonga Sanjvan (+5, 221). Druga była Ana Belac ze Słowenii (+8, 224), a trzecia Włoszka Francesca Avanzini (+9, 225). Kossacky zajęła 41 pozycję, a Gradecka 50.

Zawody European Young Masters odbywały się na uznawanym za bardzo trudne polu Royal Balaton Golf & Yacht Club. 67-hektarowy kompleks usytuowany  pomiędzy miejscowościami Balatonud­vari a Örvényes projektował Hans-Georg Erhardt (austriacki architekt, który w Polsce odpowiadał za projekt Rosa Private Golf Club i Amber Baltic GC). Jak ocenił trener kadry Filip Naglak pole trudne i wymaga od golfistów grania prosto, stricte na fairway’e.

W ubiegłym roku we wspominanych zawodach doskonale zaprezentował się Michał Karczmarczyk (Tokary GC) – był szósty w klasyfikacji generalnej.