Nowe wydanie reguł dostępne w klubach

11 lipca 2012

Nowe wydanie reguł gry w golfa obowiązujących w latach 2012 – 2015 od przeszło tygodnia dostępne jest w klubach członkowskich PZG. Reguły, wydane przez firmę Mediatour Sp. z o.o., są jedyną oficjalną polską wersją „Rules of Golf 2012-2015” zatwierdzoną przez R&A.

Publikacje zostały wysłane w liczbie odpowiadającej liczbie członków danego klubu, posiadających kartę PZG HCP. Dla każdego gracza posiadającego związkową kartę handicapową egzemplarz reguł jest bezpłatny.

Na stronach internetowych PZG dostępna jest wersja elektroniczna reguł (pod tym linkiem: http://pzgolf.pl/rules/) (również w wersji mobilnej strony), natomiast możliwy jest również zakup publikacji przez wydawnictwo Mediatour, po preferencyjnych cenach. Sprzedaż prowadzona jest przez stronę: http://golfpl.com/dzial/zawartosc_gazety/reguly

Polskie tłumaczenie reguł przygotowane zostało przez międzynarodowego sędziego Zbigniewa Góreckiego, we współpracy z Komisją Sędziowską PZG i po konsultacji z golfistą-tłumaczem przysięgłym Maciejem Światełko-Nachtlichtem. Wprowadzone w tym wydaniu zmiany miało na celu jak najwierniejsze oddanie treści oryginalnej wersji angielskiej.