Citi Handlowy XI Klubowe Mistrzostwa Polski gr. B rozpoczęte

W deszczowy czwartkowy poranek rozpoczęły się zmagania grupy kwalifikacyjnej Citi Handlowy XI Klubowych Mistrzostw Polski. Turniej, który odbywa się na polu First Warsaw Golf & Country Club potrwa do niedzieli.

Udział bierze 83 zawodników z 12 drużyn. Do rywalizacji przystąpiły ekipy z klubów: Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Rosa Private Golf Club, TRS Golfstok Bialystok, Sierra Golf Club, Warsaw Golf Promotion, Warsaw Golf Links, Royal Kraków Golf & Country Club, Kalinowe Pola, Golf Park Józefów, A&A GC, Królewski Klub Golfowy w Wilanowie i Głogów Golf Club.

W trakcie trwania turnieju klub powinno reprezentować co najmniej pięciu graczy, natomiast każdego dnia zawodów kapitan wyznacza skład 7-osobowej drużyny.

Pierwsza runda rozegrana zostanie w formacie stroke play brutto. Do łącznego wyniku drużyny zalicza się sumę pięciu najlepszych wyników indywidualnych.

Kolejne trzy rundy odbędą się w formacie matchplay brutto w grupach. Każdy mecz składa się z jednego pojedynku foursome match play, jednego pojedynku fourball match play oraz z trzech pojedynków indywidualnych single match play.

Kluby, które zajmą miejsca od 1 do 3 zostaną zakwalifikowane w kolejnym roku do rozgrywek grupy mistrzowskiej klubowych mistrzostw Polski.

W 2011 roku mistrzem kraju została drużyna KG Toya B, na drugim miejscu podium stanął zespół z Lisiej Polany, a trzecie zajął team Mazury Golf & Country Club.