Sałuda zwycięża w II PGA Polska Pro Tour, Szmidt najlepszym amatorem

14 czerwca 2012

Maksymilian Sałuda zwyciężył w rywalizacji profesjonalistów w drugim turnieju z cyklu PGA Polska Pro Tour, rozegranym w dniach 8-10 czerwca na obiekcie Gradi Golf Club w Brzeźnie k. Wrocławia. Uzyskał wynik 135 uderzeń.

Drugi był Wojciech Świniarski (136), a na trzeciej pozycji znaleźli się ex equo Peter Bronson i David Ekberg, którzy zakończyli rywalizację z wynikiem 137.

Wśród amatorów w klasyfikacji brutto mężczyzn triumfował Jan Szmidt jr (Toya Golf & Country Club), uzyskując łącznie 129 uderzeń. Jego klubowy kolega Adrian Meronk był drugi (133) a za nim na podium stanął Michał Karczmarczyk (138, Sierra GC).

W klasyfikacji brutto kobiet wygrała Dominika Antoniszczak (KG Lisia Polana), grając rundę życia (wynik 149 uderzeń). Za nią znalazła się Agnieszka Jakubowska (173, Kalinowe Pola GC) oraz Małgorzata Kaczyńska (188, KG Lisia Polana).

Najlepszy w formule netto był Michał Rossian (GP Józefów), który zakończył grę z wynikiem 137 uderzeń. Na drugim miejsce stanął Jan Szmidt jr (139), a trzeci był Kamil Tatarczuk (142, Sobienie Królewskie G&CC).

Rywalizacja przebiegła w idealnych warunkach. Dopisała zarówno pogoda, jak i atmosfera zawodów, a także frekwencja. Turniej zgromadził 34 pros oraz czołowych polskich graczy amatorów, w tym będących w wyśmienitej formie juniorów – ocenił Jakub Zajdel z Discover Golf, firmy współorganizującej zawody.

PGA Polska Pro Tour to zawody III kategorii DHL Global Forwarding rankingu PZG. Kolejny turniej cyklu odbędzie się w dniach 20-22 lipca w Sierra Golf Club w Pętkowicach pod Wejherowem.