Mistrzostwa mid-amatorów rozpoczęte od hole-in-one!

22 czerwca 2012

Sześćdziesięciu czterech zawodników przystąpiło do pierwszej rundy Citi Handlowy X Mistrzostw Polski Mid-Amatorów, rozgrywanych na polu Binowo Park Golf. Na pewno będzie to niezapomniana runda dla Andrzeja Deca, który zaliczył debiutancki hole-in-one.

– Czwarty dołek, w ręku ósemka żelazo, dobry strzał na flagę, a potem… krzyk, radość i już trzy flighty przed i za nami wiedziały, że to był mój pierwszy w życiu hole in one – mówił reprezentant City Golf Club Wrocław.

Z radością dodał, że jednym z plusów asowego zagrania będzie to, że po publikacji newsa na stronie PZG „żona wreszcie uwierzy, że na golfa pojechałem”. Miły był również fakt, że jako posiadacz karty Diners Club Golf zawodnik, który po pierwszej rundzie plasuję się na ósmym miejscu, nie musiał martwić się o uregulowanie  rachunku za zwyczajowy poczęstunek…

Na prowadzeniu, z wynikiem 72 uderzenia, jest ubiegłoroczny wicemistrz Michał Kasprowicz (Wielkopolski Klub Golfowy), przed Romualdem Szałaganem (74, Toya Golf & Country Club). Na trzecim miejscu, z 75 uderzeniami, plasują się: David Parkinson (KG Lisia Polana), Włodzimierz Stańczak (KG First Warsaw Golf & Country Club) i Dariusz Dymecki (Tokary GC). Najlepiej spośród sześciu startujących kobiet zagrała Oksana Wojtkiewicz (Tokary GC).

Druga runda zawodów rozpocznie się w sobotę o 9.30.