Rozgrzewka przed Ogólnopolskim Dniem Golfa w Wilanowie

19 kwietnia 2012

W najbliższą sobotę Golf Parks Wilanów organizuje Dzień Otwarty. Każdy, kto przyjdzie na ten warszawski obiekt będzie mógł wziąć udział w nieodpłatnych lekcjach. Jak twierdzą przedstawiciele obiektu i Królewskiego Klubu Golfowego Wilanów to rozgrzewka przed Ogólnopolskim Dniem Golfa,  który zaplanowany jest na 27 maja, na prawie wszystkich obiektach golfowych w Polsce.

W sobotnim programie znalazła się m.in. nieodpłatna akademia golfa na driving range, zajęcia dla dzieci na torze do mini golfa, turniej dla maluchów, a także zawody pitch & putt na 6 dołkach dla dorosłych. Najmłodsi będą mieli także okazję uczestniczyć w meczu piłki nożnej.

– Program staraliśmy się ułożyć tak, aby był atrakcyjny zarówno dla naszych stałych bywalców, jak i osób, które pierwszy raz zetkną się z golfem. Ze względu na patronat i wsparcie burmistrza Wilanowa liczymy na duże zainteresowanie naszym Dniem Otwartym. Traktujemy bowiem to wydarzenie, jako test przed Ogólnopolskim Dniem Golfa – mówi Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzający Golf Parks Poland.

Ogólnopolski Dzień Golfa to akcja, której celem jest przyciągnięcie na obiekty w Polsce jak największej grupy potencjalnych klientów oraz stworzenie możliwości i okazji do wizyty na polu golfowym i kontaktu z golfem jak największej grupie osób. Chodzi o nieodpłatne udostępnienie obiektów golfowych dla zainteresowanych, w tym zorganizowanie bezpłatnych lekcji.

– Do dzisiaj do udziału w akcji zgłosiło się ponad 30 obiektów golfowych z całego kraju. Wciąż zgłaszają się nowe. Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Dzień Golfa zakończy się sukcesem i zajmie stałe miejsce w kalendarzu imprez sportowo-rekreacyjnych w Polsce obok innych akcji np. „Polska Biega”, czy „Polska na Rowery” – opisuje Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny PZG.

Ogólnopolski Dzień Golfa odbędzie się w niedzielę 27 maja. Akcję poprzedzi kampania reklamowa w ogólnopolskich mediach. Patronat nad wydarzeniem do tej pory objęło m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.