Rekordowy wynik Gradeckiego – zagrał – 10!

30 kwietnia 2012

Mateusz Gradecki (Toya Golf & Country Club) pobił nieoficjalny rekord Polski – podczas I PZGolf Junior Tour rozgrywanego na polu Gradi Golf Club zagrał 61 uderzeń (-10)! Podczas niedzielnej rundy wykonał m.in. eagla i 11 razy birdie!

Choć krajowe rekordy w golfie nie są oficjalnie notowane (każde pole jest inne, więc wyniki nie są wprost porównywalne) runda mistrza Polski jest najprawdopodobniej najniższym dotychczasowym rezultatem uzyskanym w Polsce przez polskiego golfistę. To równocześnie rekord pola w Brzeźnie.

Poprzedni rezultat  uznawany za rekord Polski to 63 uderzenia Tomasza Pulsakowskiego (Toya G & C C) podczas finałowej rundy rozegranego w sierpniu ubiegłego roku turnieju XVI PZU Polonia Cup by W.KRUK na polu Amber Baltic GC. Wtedy to mistrz Polski w kategorii wiekowej 19-34 przeszedł pole grając dziewięć razy na par i dziewięć birdie.

Rozegrany w weekend PZGolf Junior Tour to pierwszy w tym roku turniej z tego cyklu. Wystartowało w nim ponad 50 juniorów z całej Polski. Zwyciężył Mateusz Gradecki, na drugim miejscu w kategorii brutto, z świetnym wynikiem 69, zakończyła grę Natasia Kossacky, trzeci był Michał Kaczmarczyk (Sierra Golf Club) z wynikiem 72.

– Mój dotychczasowy rekord pola to 63 uderzenia. Mimo dość mocnego wiatru udało mi się go poprawić aż o dwa uderzenia. Pomogła mi atmosfera w flighcie, gra z Jankiem, Jędrzejem oraz Michałem była wspaniała – komentował po turnieju Gradecki.

Kolejny turniej z serii PZGolf Junior Tour 20 maja w Kalinowych Polach.