Kongres PGAs of Europe 2011

2 grudnia 2011

We wtorek zakończył się coroczny kongres PGAs of Europe. Na 22. edycję do hotelu Tivoli Marina w portugalskiej Vilamoura przyjechali delegaci z 31 krajów wraz z trzyosobowymi drużynami instruktorów golfa.

Obecni byli przedstawiciele wszystkich europejskich państw członkowskich, a także delegaci  z USA, Kanady, Australii, RPA i Rosji, bowiem wśród 38 podmiotów PGAs of Europe są również państwa spoza Starego Kontynentu, mające status członka międzynarodowego.

W ciągu trzech dni konferencji omówiono m.in. strategię rozwoju golfa, golf w igrzyskach olimpijskich oraz Ryder Cup 2018. Wśród prelegentów były osoby z R&A, European Tour, European Challenge Tour, Ryder Cup Europe, Ryder Cup France, International Golf Federation i European Golf Association.

Równolegle do konferencji rozegrano Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa PGAs of Europe. Na polu golfowym Vale do Lobo, położonym nad samym Oceanem Atlantyckim, rywalizowało 26 drużyn. Zwyciężyła ekipa Francji (-19 po czterech rundach) i to do niej trafił czek na 6000 funtów. Drugie miejsce zajęła drużyna Hiszpanii ex-aequo ze Szkotami (-10), a na trzecim stanęli Włosi (-9). Team PGA Polska w składzie: Peter Bronson, Mike O’Brien i Maksymilian Sałuda, wynikiem (+6), uplasował się na dziesiątym miejscu, wyprzedzając m.in. Holandię, RPA, Niemcy, Czechy, Belgię i Finlandię.

Jak co roku, w niedzielę podczas przerwy w dyskusjach, odbył się turniej dla delegatów nazywany President’s Challenge. Rywalizacja miała miejsce na polu golfowym Oceanico Victoria.

Uroczysta kolacja kończąca konferencję była okazją do uhonorowanie tych, którzy zasłużyli się w ostatnich latach. Nagrodę „5-Star Professional” otrzymał Mikael Sorling, a tytuł „Coach of the Year” Michael Bannon, osobisty trener Rory McIlroy’a. To właśnie Bannon odkrył sportowy talent u 8-letniego Irlandczyka i doprowadził go na szczyt kariery.

Wyniki PGAs of Europe International Team Champs 2011:

http://pgasofeurope.bluegolf.com/bluegolf/pgasofeurope11/event/pgasofeurope115/contest/3/leaderboard.htm

Źródło: PGA Polska

http://www.pgapolska.com/