Armada Golf Club członkiem PZG

27 grudnia 2011

W poniedziałek 19 grudnia Armada Golf Club został oficjalnie zarejestrowany w Polskim Związku Golfa. To klub, który będzie funkcjonował na bytomskich Srebrnych Stawach –  pierwszym w Polsce polu golfowym zbudowanym na terenach pokopalnianych.

Członkiem klubu może zostać każdy, kto wypełni deklarację (dostępna jest na stronie srebrnestawy.pl).

Bazą klubu jest inwestycja o nazwie Srebrne Stawy. Obiekt powstaje na terenach wokół szybu Krystyna, który od lat był pogórniczym nieużytkiem. W czerwcu uruchomiono driving range, a od sierpnia ukształtowano sześć nowych dołków. Docelowo pole ma być 18-dołkowe.

Ciepła zima sprzyja pracom, więc na gotowej części pola trwają obecnie prace konserwatorskie i pielęgnacyjne. Tworzone jest ukształtowanie nowych dołków – po przesunięciu kilkadziesiąt ton ziemi rozpoczęły się prace związane z odwodnieniem i nawodnieniem terenu.

Wiosną gracze będą mogli korzystać z driving range oraz chipping i putting green. Zostaną również udostępnione trzy pierwsze dołki pola, zlokalizowane wokół największego stawu. Na wiosnę na teren inwestycji będzie można także dojeżdżać nową drogą.

Równolegle z budową pola powstaje osiedle domów jednorodzinnych, które zostało wkomponowane w poszczególne dołki. Projekt osiedla nawiązuje do historii tutejszych terenów, więc architektura domów jest minimalistyczna, przypominającą tradycyjną architekturę śląską.

Osiedle wraz z 18-dołkowym polem golfowym ma powstać do końca 2014 roku. Inwestorem jest spółka Armada Development S.A.

Więcej informacji na stronie inwestycji, strona klubu jest w przygotowaniu – www.srebrnestawy.pl