PZG otrzymał dotację od R&A

2 listopada 2011

The R&A Golf Development Committee ponownie przyznał Polskiemu Związkowi Golfa dotację, doceniając zaangażowanie związku w rozwój golfa na poziomie juniorskim. 30 tysięcy funtów zostanie przekazane w lutym 2012 roku.

– Cieszymy się, że w tych niepewnych czasach możemy liczyć na wsparcie i zaufanie tak znaczącej instytucji, jaką jest R&A. Przyznana dotacja na 2012 r. jest wyrazem pozytywnej oceny wysiłków organizacyjnych podejmowanych przez związek na polu dalszego rozwoju golfa juniorskiego. To również kredyt zaufania przyznany nam na kolejny rok, w związku z planowanymi działaniami. Przyznane środki stanowić będą dla nas dodatkową motywację, do dalszej pracy z młodzieżą – powiedział Marek Michałowski, prezes zarządu PZG.

The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews każdego roku przekazuje pokaźną kwotę blisko pięciu milionów funtów różnym organizacjom społecznym, które realizują zasługujące na uznanie inicjatywy, promujące przede wszystkim szkolenie młodzieży. Około połowa rocznego budżetu jest wykorzystywana do wspierania inicjatyw w Wielkiej Brytanii i Irlandii, pozostałe środki przekazywane są za granicę.

Przykładowo w 2010 r. 460 tysięcy funtów otrzymała Golf Foundation, promująca rozwój golfa w szkołach i prowadząca projekty specjalne w centrum miasta i na obszarach miejskich. W ostatnich latach finansowa pomoc kierowana jest do krajów, w których golf jest stosunkowo nowym sportem, m.in. na Falklandach, w Kambodży, Nepalu czy nawet na Wyspach Cooka.