Zieliński zwycięża w PZG Masters

Zwycięzcą ostatniego w tym sezonie turnieju z serii mistrzowskiej został 19-letni Grzegorz Zieliński (Golf Palace & Country Club). Za nim na podium Citi Handlowy VII PZG Masters stanął Jan Szmidt (KG Toya) oraz Michał Kasprowicz (Wielkopolski KG). Wśród kobiet najlepsza była Dominika Gradecka (KG Toya), która zakończyła turniej z rezultatem 232 uderzeń.

Choć Zieliński trzeciego dnia zagrał najsłabiej ze wszystkich dni zawodów (76) to łączny wynik 221 uderzeń zapewnił mu zwycięstwo.  W finale bardzo dobrze zagrał jeden z reprezentantów kadry narodowej Jan Szmidt  – 70 uderzeń (-1 par), który sumą 222 uderzeń z trzech dni wskoczył na drugie miejsce. Kasprowicz uzyskał łącznie 227 uderzeń.

Podium zostało zdominowane przez młodych, a ciekawą uwagę o wieku golfistów miał podczas gry Andrzej Jesionek (FWG&CC).

–  Trójka kolegów, z którymi dzisiaj gram we flighcie, razem wzięta ma mniej lat niż ja. To jest chyba znak czasu w golfie – mówił z uśmiechem.

Rozegrany w Rajszewie PZG Masters był ostatnim turniejem Polskiego Związku Golfa w tym sezonie.