Jaworowy Dwór – nowa inwestycja pod Warszawą

6 października 2011

W Jaworowym Dworze koło Zakroczymia (ok. 30 min. od Warszawy) powstała inwestycja, która poszerza ofertę polskiego golfa. To obiekt krótkiej gry (typu pitch & putt), który obecnie składa się z jednego toru o powierzchni około 800 m2. Całość wykonana jest z wysokiej jakościowo nawierzchni syntetycznej, dzięki czemu tor utrzymuje dobrą kondycję niemalże cały rok.

Obiekt w Jaworowym Dworze to pierwszy etap inwestycji, której efektem będą trzy kolejne tory, na których w całości będzie możliwa do rozegrania 18-dołkowa krótka gra.

Na torze gracze odnajdą przeszkody odzwierciedlające wiele sytuacji i uderzeń spotykanych na mistrzowskim polu golfowym: od uderzeń z bunkra, przeszkody wodnej, drzew i krzewów, rough’u itp. Green ukrywa w sobie 6 dołków, rozłożonych tak, aby prezentowały różne stopnie trudności uderzeń. Każdy z pinów może stanowić zakończenie gry dołka rozpoczynanego z innego miejsca tee, tym sposobem gracz może rozegrać 6-dołkową rundę na całym torze.  Opiekę nad obiektem sprawuje Emil Wójcik, instruktor PGA Polska.

Dwór w Trębkach Nowych został zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku w klasycystycznym stylu szlacheckich dworków polskich przez rodzinę Jaworskich pieczętującą się herbem “Oksza”. Zabytkowy budynek, w którym teraz znajduje się hotel, otaczony jest trzyhektarowym parkiem i ogrodem.

Jaworowy Dwór położony jest w bliskiej odległości od dwóch mistrzowskich obiektów: KG Lisia Polana oddalona jest o 16 km, a 28 km jest do First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie.