Dziesięciu regionalnych mistrzów

5 września 2011

W niedzielę zakończyły się IV Mistrzostwa Regionów – dwudniowe zawody rozegrane na 10 polach równocześnie, które wyłoniły najlepszych zawodników danego obszaru. Wystartowało 576 golfistów, z czego najwięcej, bo 106 osób, rywalizowało w podwarszawskim Rajszewie.

Najlepszym wynikiem wśród wszystkim odnotowanych na kartach było 65 uderzeń w wykonaniu reprezentanta kadry narodowej juniorów Jana Szmidta (KG Toya) na podwrocławskim polu.

Turnieje odbyły się w Binowo Park (Pomorze Zachodnie), Postołowo Golf Club (Pomorze), Mazury Golf & Country Club (Warmia i Mazury), First Warsaw Golf Club & Country Club (Mazowsze), Śląskim Klubie Golfowym (Śląsk), Kalinowe Pola Golf Club (Ziemia Lubuska), Modry Las Golf Club (Wielkopolska), Toya Golf & Country Club (Dolny Śląsk), Kraków Valley Golf & Country Club (Małopolska) i w Klubie Golfowym Wierzchowiska (Lubelszczyzna). Zawody rozgrywano w systemie brutto oraz netto z ¾ hcp.

Medaliści mistrzostw poszczególnych regionów (strokeplay brutto)
Mistrzostwa Małopolski
Pole: Kraków Valley GCC
1. Łukasz Wilk Royal Kraków Golf & Country Club 80, 73 (+9) 153
2. Janusz Kotynia, Royal Kraków Golf & Country Club 78 ,92 (+26) 170
3. Michał Gołuszka, Royal Kraków Golf & Country Club J – 80, 90 (+26) 170
Mistrzostwa Regionu Pomorskiego
Pole: Postołowo GC
1. Michał Karczmarczyk, Tokary Golf Club 74, 70 (E) 144
2. Dariusz Koss, Sierra Golf Club 75, 72 (+3) 147
3. Henryk Konopka, Tokary Golf Club S 77, 77 (+10) 154
Mistrzostwa Regionu Dolnośląskiego
Pole: Toya GCC
1. Jan Szmidt jr. Klub Golfowy Toya  – 65, 69 ( -10) 134
2. Jan Piętka, Klub Golfowy Toya 74, 79 (+9) 153
3. Piotr Studniarek, jr. Klub Golfowy Toya 74, 81 (+11) 155
Mistrzostwa Regionu Zachodniopomorskiego
Pole: Binowo Park GC
1. Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, Binowo Park Golf Club 72, 69 (-3) 141
2. Adrian Kaczała, Binowo Park Golf Club 77, 80 (+13) 157
T3. Tomasz Stankiewicz, Binowo Park Golf Club 82 ,78 (+16) 160
T3. Dorota Jankowska 80, 80 (160)
T3. Michał Jadwisiak  79, 81 (160)
Mistrzostwa Warmii i Mazur
Pole: Mazury GCC
1. Kamil Tatarczuk, Mazury Golf & Country Club 75, 68 (-1) 143
2. Witold Sikora, Mazury Golf & CC 71, 74 (+1)145
3. Cezary Łosko, Mazury Golf & CC 73 ,75 (+4) 148
Mistrzostwa Wielkopolski
Pole: Modry Las Golf Club
1. Michał Kasprowicz, Wielkopolski Klub Golfowy 82, 73 (+11) 155
2. Stewart Snedden, Modry Las Golf Club 75, 85 (+16) 160
3. Maciej Odzimek, Wielkopolski Klub Golfowy 84, 89 (+29) 173
Mistrzostwa Lubelszczyzny
Pole: Wierzchowiska
1. Jarosław Gładysz, Klub Golfowy Wierzchowiska 83, 77 (+24) 160
2. Cezary Hermanowski, Pierwszy Lubelski Klub Golfowy 82, 78 (+24) 160
3. Tomasz Cioczek, KG Wierzchowiska 79, 82 (+25) 161
Mistrzostwa Śląska
Pole: Śląski GC
1. Damian Fernezy, Śląski Klub Golfowy 77, 80 (+13) 157
2. Igor Zagórowski, Śląski Klub Golfowy 77; 81 (+14) 158
3. Włodzimierz Pawlik, Śląski Klub Golfowy 76; 83 (+15) 159
Mistrzostwa Mazowsza
Pole: First Warsaw GCC
1. William Carey, Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club 74, 77 (+9) 151
2. Jan Zawadowski, Klub Golfowy Toya 81, 75 (+14) 156
3. Artur Dziugieł, Klub Golfowy Lisia Polana 79, 79 (+16) 158
Mistrzostwa Województwa Lubuskiego
Pole: Kalinowe Pola Golf Club
1. Mateusz Szmit, Amber Baltic Golf Club 79 ,83 (+18) 162
2. Daniel Sobota, Kalinowe Pola Golf Club 84, 83 (+23) 167
3. Michael Kobriger, Kalinowe Pola GC 85, 84 (+25) 169