Rekordowy wynik – Pulsakowski zagrał -9!

Nieprawdopodobny rezultat – 63 uderzeń – uzyskał Tomasz Pulsakowski (KG Toya) podczas finałowej rundy rozegranego w Międzyzdrojach turnieju XVI PZU Polonia Cup by W.KRUK. Tegoroczny mistrz Polski w kategorii wiekowej 19-34 przeszedł pole grając dziewięć razy na par i dziewięć birdie.

Choć krajowe rekordy w golfie nie są oficjalnie notowane (każde pole jest inne, więc wyniki nie są wprost porównywalne) runda dziewiętnastolatka jest najprawdopodobniej najniższym dotychczasowym rezultatem uzyskanym w Polsce przez polskiego golfistę. To równocześnie rekord pola Amber Baltic GC. Poprzedni należał na Austriaka  Kajetana Kromera, który w 2005 roku zagrał na -7, wykonując 65 uderzeń.

Rekordowy wynik Pulsakowskiego nie zagwarantował mu jednak zwycięstwa – sumą 208 uderzeń zajął drugie miejsce. Najlepszym spośród 158 startujących zawodników okazał się Malcolm Kokociński (206) ze Szwecji. Trzecie miejsce zajął reprezentant Wielkopolskiego KG Michał Kasprowicz (219). Wśród kobiet zwyciężyła Marcela Bałdyga (252) z Śląskiego Klubu Golfowego. W kategorii juniorów najlepszy wynik uzyskał Piotr Świackiewicz z KG Toya (235), a wśród seniorów Sławomir Komoński (Amber Baltic GC, 225). W kategorii netto najlepszy był Artur Grzesiak z Lisiej Polany.

Do pobrania: plakat 16th PZUPoloniaCup