Ossowski wygrywa na Kalinowych Polach

16 sierpnia 2011

W miniony weekend na Kalinowych Polach, odbył się piaty już turniej  serii Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour. Wojciech Świniarski i Peter Bronson, na których zwrócone były oczy kibiców, nie sięgnęli tym razem po zwycięstwo. Niespodziankę zgotował Jakub Ossowski, dla którego pole koło Świebodzina jest od tego sezonu miejscem pracy. Zwyciężył wynikiem 74 uderzenia po pierwszej rundzie i 69 po drugiej.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wczoraj nie było najlepiej, ale dziś grałem już całkiem dobrze i w dodatku zakończyłem birdie na osiemnastce, co przy zgromadzonych kibicach było szczególnie miłe – mówił Ossowski.

Na pytanie o to, czy marzeniem każdego pro jest wygrana w domowym klubie zażartował – „jasne, teraz mogę podnieść ceny lekcji”.
Świniarski zajął drugą pozycję z wynikami 71 i 73. Bronson miał drugiego dnia turnieju wyjątkowego pecha – zaczął od double bogey’a na pierwszym dołku, to samo przydarzyło mu się na trzecim. Wyniki z dwóch kolejnych rund Amerykanina to 71 i 76 i trzecia pozycja w turnieju.

Wśród amatorów najlepszy wynik ponownie wywalczył Kamil Tatarczuk (Mazury Golf & Country Club), który przyznał, że zna sposób na utrzymanie emocji na wodzy, ale podzieli się tą receptą dopiero, gdy wygra Pro-Am. Reprezentantka gospodarzy Katarzyna Selwent zwyciężyła wśród kobiet, uzyskując wyniki 77 i 80.

Wspaniałą rundą w niedzielę mógł poszczycić się Jacek Person – ustanowił rekord pola, grając 67.

Finałowy turniej cyklu Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour już we wrześniu na Lisiej Polanie pod Warszawą.

www.proamtour.pl