Jutro XV Turniej Golfowy Citi Handlowy

19 sierpnia 2011

Już jutro na podszczecińskim polu Binowo Park odbędzie się XV Turniej Golfowy Citi Handlowy. O Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie SA. walczyć będą golfiści, pracownicy i klienci banku – w sumie ponad stu zaproszonych gości.

Na polu stanie silna reprezentacja banku w składzie: wiceprezes zarządu Misbah Ur-Rahman-Shah, a także dyrektorzy: Piotr Kosno, Henryk Przybylski i Andrzej Rosłaniec. Obecny także będzie Piotr Iwaniuk , prezes DHL Global Forwarding w Polsce.

Zeszłoroczny turniej odbywał się w trzech kategoriach handicapowych netto oraz kategorii brutto, w której triumfował Marek Góra. W przedziale handicapowym 25,5-36 zwyciężył Peter Święcicki; w 15,5-25,4 – Andrzej Jaguś, a 0-15,4  – znów Marek Góra.

Citi Handlowy to sponsor strategiczny Polskiego Związku Golfa, a także sponsor tytularny Golf Masters Series – cyklu 12 turniejów z serii mistrzostw kraju.

Bank jest jedną z najsilniejszych instytucji finansowych w Polsce, która stanowi integralną część globalnej grupy Citi. Grupy, dla której sponsoring golfa jest ważnym elementem strategii marketingowej. Citigroup, obsługująca ponad 200 milionów klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych w ponad 100 krajach, jest bowiem jednym z oficjalnych partnerów Ryder Cup Europe – zawodów o wielkim prestiżu, rozgrywanych co dwa lata w charakterze meczu Europa-Ameryka.

„Zdecydowaliśmy się wspierać rozwój golfa, bo to piękny i elegancki sport, który daje dużo przyjemności, zarówno grającym, jak i oglądającym. Warto zwrócić uwagę na to, że to sport bardzo kulturalny” – mówił w maju tego roku Piotr Krosno, dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych.

Dodał, że kontakty banku z golfem mają długą, bo aż piętnastoletnią, historię. Pierwsza edycja Turnieju Golfowego City Banku odbyła się w 1997 r., na nieistniejącym już polu w Łukęcinie.