Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Geritz i Kasprowicz najlepsi w Mid Amateur Tour

W zeszły weekend, na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie, odbył się turniej Masters – ostatni z serii rozgrywek Siódemki Mid Amateur Golf Tour. W klasyfikacji generalnej brutto całego cyklu zwyciężyła Ewa Greitz (Sobienie Królewskie Golf & Country Club). Za nią na podium stanęły Anna Rydzkowska (Sierra Golf Club)  i Beata Szmit (KG Toya). Triumfatorem wśród panów, przed Pawłem Grzelakiem (Binowo Park) i Maciejem Odzimkiem został Michał Kasprowicz (obaj Wielkopolski KG).

W czterech kategoriach walczyli w tym roku uczestnicy każdego z turniejów: brutto wśród pan i panów oraz stableford netto w grupie hcp od 0 do 18 oraz od 18,1 do 36.

W siódmej edycji Masters, w pierwszej z klasyfikacji, zwyciężyła Ewa Greitz uzyskując po dwóch dniach wynik 193 uderzeń. Golfistka z podwarszawskich Sobieni tylko jednym uderzeniem pokonała Elę Panas (First Warsaw Golf & Country Club), która przeszła pole z 194. uderzeniami. Trzecie miejsce zajęła Paulina Grodzińska (First Warsaw) – 195 uderzeń.

W kategorii brutto mężczyzn wygrał William Carey (First Warsaw) grając równo po 75 uderzeń w każdej rundzie. Drugie miejsce wywalczył Henryk Konopka (Tokary Golf Club ) , ze stratą 9 uderzeń do zwycięzcy. Ostatni  z pierwszej trójki był Włodzimierz Soporek (Warsaw Golf Promotion) , który na dwukrotne  pokonanie pola (71 par)  potrzebował 167 strzałów.

W klasyfikacji handicapowej 0-18 (kategorie brutto i stableford liczone były osobno), zwyciężył Marcin Zięba sumą 72 punktów. Kolejne miejsca zajęli Jarosław Płatek (71 pkt.) i  Sławomir Majchrzak – 68 punktów. W generalnym podsumowaniu cyklu, najlepszym graczem (grupa hcp 0-18) okazał się Paweł Grzelak, a zaraz za nim Grzegorz Zawada. Scott Jefferson Harris (Pierwszy Kaliski KG ) był trzeci. Z kolei w grupie z hcp 18,1 – 36 na podium stanęli: Mieczysław Piwowar (Tatfort Golf Club ) – I miejsce, Włodzimierz Komorowski (Wielkopolski KG) – II miejsce i III – Daniel Kowalski (Śląski Klub Golfowy).

Jak co roku na uczestników czekały dodatkowe atrakcje – konkurencje Longest Drive oraz Nearest to The Pin. Najdłuższe wybicie z tee należało do Ewy Geritz i Macieja Odzimka, natomiast największą precyzją wykazali się Anna Tłuściak (Royal Golf Club Wilanów) i Zbigniew Piskorz. Po pierwszej, sobotniej rundzie turnieju odbyła się również loteria scorecard polegająca na losowaniu scorecard uczestników. Dla graczy rozlosowano ponad dwadzieścia upominków.

O bezpłatny udział w turnieju Masters zawodnicy walczyli podczas przedostatnich rozgrywek na polu Toya, pod Wrocałwiem.
Inauguracja siódmej edycji Mid Amateur Golf Tour dla golfistów i golfistek w średnim wieku, odbyła się w połowie kwietnia na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie. Pozostałe dwa, majowe turnieje zorganizowane były na  polach golfowych Rosa Private GC oraz Postołowo GC. Punkty zdobyte podczas rywalizacji w turniejach serii wliczają się do DHL Global Forwarding Rankingu PZG.

Wyniki Siódemka Mid Amateur Golf Tour oraz livescoring pozostałych turniejów z serii: