Gąsienica-Ciułacz triumfatorem PZGolf Junior Tour

Jędrzej Gąsienica-Ciułacz triumfatorem V PZGolf Junior Tour 2011 – zawodnik Binowo Park GC zwyciężył w klasyfikacji generalnej zakończonego w środę cyklu. Na podium ostatniego w tym roku turnieju tej juniorskiej serii stanął Jan Szmidt jr (KG Toya).

Po dwóch rundach PZGolf Junior Tour Masters, który odbywał się w podwrocławskim klubie Toya, Szmidt zwyciężył, wynikiem 136 uderzeń. Na drugim miejscu stanął Adrian Meronk – wykonał zaledwie jedno uderzenie mniej niż jego klubowy kolega. Trzecią pozycję zajęła Dominika Gradecka  – 140 uderzeń.

Podczas finałowej, środowej rundy Szmidt zagrał sześć birdie i dwa bogey’e. Z pięcioma birdie pole przeszedł Meronk, ale zrobił też trzy bogey’e. Gradecka finał zaczęła double bogey’em na pierwszym dołku, ale  eagle na ósmym i seria birdie na pięciu ostatnich dołkach dała łącznie bardzo dobry wynik – 68 uderzeń.

– Jestem w bardzo dobrej formie, to były pewne uderzenia. Grałem z najlepszymi zawodnikami w Polsce, a to daje podwójną satysfakcję – komentował sukces 16-letni Szmidt.

W klasyfikacji generalnej juniorskiego cyklu drugi był Adrian Jędrzejewski (Golf Palace & Country Club), a trzeci Artur Dziugieł (KG Lisia Polana). Medale i puchary otrzymali również gracze w przedziałach wiekowych: do 12 lat, 12-14, 14-16 oraz 16-18 lat. Osobne nagrody zdobyły dziewczęta oraz gracze poszczególnych grup handicapowych (od 0 do 36).

– To wyjątkowy, jubileuszowy turniej. Od pięciu lat z roku na rok poziom widocznie wzrasta. Wspominam dzieci, które zaczynały grać tutaj będąc zupełnie małymi, a teraz obserwuje ich, jako świetnych zawodników. To czysta przyjemność – mówił Marek Gaik, organizator cyklu.

– Ci młodzi i bardzo zdolni ludzie to ogromna nadzieja dla polskiego golfa. W tej generacji drzemie wielki potencjał – dodał Gaik.

Turniej Masters był ostatnim z tegorocznej serii PZGolf Junior Tour. Pozostałe cztery odbywały się między kwietniem a lipcem na polach: Śląskiego KG, Lisiej Polany, Kraków Valley i Rosa Private GC.