Zwycięzcy trzeciego Pro-Am Tour wyłonieni

W iście jesiennej aurze przebiegł trzeci turniej z serii Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour. Deszcz nie przeszkodził jednak w emocjonujących rozgrywkach, które w miniony weekend rozegrane zostały w Sierra Golf & Country Club. Podium należało do graczy pro. Z pierwszego od sierpnia zwycięstwa cieszył się Max Sałuda. Drugie miejsce zajął Kuba Ossowski, a trzeci był Peter Bronson.

– Pozostał bardzo duży niedosyt – podsumował grę Sałuda – zacząłem bardzo dobrze, a potem posypały się bogey’e. Drivy baz zarzutu, a potem nietrafione greeny i nieudane up & down. To na pewno nie były błędy techniczne, ale zamiast się wyluzować po kilku birdie zacząłem się spinać. Czuję się z tym o wiele lepiej niż na początku sezonu, najważniejsze, że wiem nad czym mam pracować. Na przykład poczytać parę książek – mówił zwycięzca.

Najlepszym amatorem okazał się Jan Zawadowski. Drugą pozycję wśród amatorów zajął Grzegorz Zieliński junior wynikiem 151 uderzeń, a na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Jędrzejczyk. Tytuł najlepszej kobiety w kategorii amatorów kobiet wywalczyła juniorka Dominika Antoniszczak.

Turniej był równocześnie kwalifikacją do zawodów w ramach PGA Professional Championship of Europe (Pravets Golf & Spa w Bułgarii, 27-30 września 2011), na który to będzie mógł wybrać się Max Sałuda.

Kolejny pro-am odbędzie się w dniach 30-31 lipca na polu Amber Baltic G&CC w Międzyzdrojach.