Znamy półfinalistów X Klubowych Mistrzostw Polski

W ćwierćfinałach Citi Handlowy X Klubowych Mistrzostw Polski nie było niespodzianek – wszystkie drużyny rozstawione na miejscach 1-4 wygrały mecze.  Tym samym jutro w półfinale zespół KG Toya  B spotka się z First Warsaw G&CC, a team Mazury Golf & Country Club zmierzy się z reprezentacją Lisiej Polany.

Warunki do gry były gorsze niż wczoraj. Deszcz nie ustawał ani na chwilę, temperatura spadła, porywisty wiatr wyginał i łamał parasole.

– Mamy szczęście, że zawody odbywają się na Toya Golf & Country Club, gdzie podczas budowy zachowano najwyższe standardy, przez co pole nadawało się do gry mimo dwudniowych intensywnych opadów – mówił dyrektor turnieju Ryszard Kozieras.
Aura utrudniała grę wszystkim zawodnikom 20 drużyn, rywalizujących o mistrzowski tytuł i prawo do udziału w Klubowych Mistrzostwach Europy.

– Wczoraj przebiegła mi po głowie myśl o rezygnacji. W końcu golf to dla mnie relaks, a nie walka o przetrwanie. Jednak ważne jest, z kim grasz. Losowanie tak mi dobrało przeciwników, że kilkugodzinna runda w deszczu i tak była przyjemnością – opowiadał Jerzy Dudek, który zdobył dziś punkt dla swojej drużyny z Kraków Valley G&CC.

–  Atmosferę gry kreują gracze i na tych mistrzostwach rywale sprawili, że zapominałem o zacinających strugach deszczu. Zresztą piłkarskie mecze nieraz odbywały się w dużo gorszych warunkach. Pamiętam, jak bodajże w 1998 roku z zespołem Feynoord Rotterdam graliśmy we Włoszech – sędzia przerwał grę po 45 minutach, bo boisko było kompletnie zalane i mecz nie został dokończony – wspominał piłkarz.

Najciekawszym bodajże, a na pewno najdłuższym, meczem było dzisiaj starcie Marka Michałowskiego i Jerzego Jędrzejczyka (First Warsaw G&CC) przeciwko Pawłowi Czerwonce i Wiesławowi Paszkowskiemu (KG Wierzchowska). Podczas, gdy zgromadzeni w budynku golfiści zastanawiali się, czy wymieniona czwórka nie zgubiła się przypadkiem na polu, odbywała się dogrywka na trzecim dołku. Zwycięskim puttem zakończył ją prezes zarządu Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

W grupie kwalifikacyjnej, która startuje na Lisiej Polanie, do półfinału zakwalifikowały się drużyny: Kalinowe Pola GC A, Gdańsk Golf & Country Club, Sierra Golf Club oraz ekipa gospodarzy.