Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Darren Clarke zwycięża w The Open

Darren Clarke 19 razy próbował swoich sił w The Open, aby za 20 zwyciężyć.  42-letni Irlandczyk liderem najstarszego z czterech turniejów Wielkiego Szlema został już po drugiej rundzie i nie oddał prowadzenia do końca. Drugim miejscem w turnieju rozegranym na smaganym wiatrem polu St George’s musieli podzielić się Amerykanie: Phil Mickelson i Dustin Johnson.

Zwycięstwo Clarkowi zapewniły trzy rundy poniżej par (68-68-69) i finałowa na 70. Dla pochodzącego z Irlandii Północnej zawodnika to były 460-ty zawody European Tour, 54-ty major, ale pierwszy „majorski” tytuł. Tym samym w wieku 42 lat i 337 dni stał się najstarszym zwycięzcą The Open Championship, od czasów Argentyńczyka Roberto de Vicenzo, który w wieku 44 lat i 93 dni zgarnął ten prestiżowy tytuł, podczas turnieju rozegranego w Hoylake w 1967 r.

Jak przyznał Clarke na konferencji prasowej kończącej 140-tą edycję golfowego święta od dziecka marzył, by puchar Claret Jug trafił do niego. Mieszkający w Portrush golfista dodał, że teraz właściwie nie może uwierzyć, iż tak się rzeczywiście stało.

Duńczyk Thomas Bjorn – lider pierwszego dnia z imponująca rundą 65 – w niedzielę zagrał jeden powyżej par i zajął czwarte miejsce tuż za Amerykanami. 22-letni Ricky Fowler, zdecydowanie najmłodszy w całym gronie walczącym o najwyższe pozycje zajął ex aequo 5. miejsce z Chadem Campbellem i Anthonym Kimem.