Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Siódemka Mid Amateur Golf Tour w Postołowie i na Sierze

W miniony weekend, na północy Polski odbyło się kolejne sportowe spotkanie mid amatorów z cyklu Siódemka Mid Amateur Golf Tour. Pierwszy z trzech jednodniowych turniejów miał miejsce w Postołowie, kolejne dwa odbyły się w Sierra Golf Club. Jak przystało na nazwę turnieju trzej czołowi zawodnicy w klasyfikacji brutto w wyniku uzyskali z przodu siódemkę.

Po pierwszej dziewiątce zdecydowanym faworytem okazał się Henryk Konopka wykonując 36 uderzeń, natomiast w drugiej połowie oddał cztery strzały więcej i ostatecznie zajął trzecie miejsce (76). Na drugim miejscu uplasował się Michał Kasprowicz, który na pokonanie pola potrzebował 75 uderzeń. Zwycięzcą  został Lech Sokołowski, który pierwszą dziewiątkę ukończył na czwartej pozycji. W drugiej części gry zawodnik wykazał się fantastyczną skutecznością grając 1 birdie i 8 parów. Michał Kasprowicz stanął na najwyższym podium jeszcze trzykrotnie. Wygrywając dwa turnieje jednodniowe i klasyfikację za trzy dni turniejów. Również trzykrotnie nagradzany był Lech Sokołowski zajmując raz pozycję trzecią i dwukrotnie drugą w turnieju jednodniowym i w turnieju trzydniowym. Do rywalizacji o puchary skutecznie włączył się Dariusz Koss zajmując drugą lokatę w Sierze i trzecią w turnieju trzydniowym w kategorii brutto panów. Raz na najniższym stopniu podium stanął Maciej Odzimek. W kolejnych dniach w konkursie Nearest To The Pin Smart wygrali Piotr Wierzbicki, Dariusz Koss oraz Krzysztof Jankowski. Longest Drive Seda w poszczególnych turniejach należał do Alexandra Shylakova,  Lecha Sokołowskiego i Romana Glebko.

Wśród pań zdecydowanie triumfowały Ewa Geritz i Anna Rydzkowska. Zwyciężając na przemian w kolejnych turniejach. W Postołowie do rywalizacji włączyła się Hanna Pałdyna zajmując trzecie miejsce. W Sierze pomiędzy główne faworytki wdarła się Marzena Szpilman zajmując drugą lokatę. W trzecim dniu turniejowym wygrała Ewa Geritz, przed Anną Rydzkowską i Marzeną Szpilman. Taka kolejność utrzymała się również w kategorii brutto pań w turnieju trzydniowym. Każda z nagrodzonych wywalczyła bezpłatny udział w turnieju Masters. Najbardziej utytułowaną zawodniczką została Ewa Geritz  5 spośród 6 konkursów dodatkowych. Wygrała trzykrotnie Longest Drive Seda Energia oraz dwukrotnie Nearest To The Pin Smart. Raz triumfowała Anna Rydzkowska wykazując się największą dokładnością w umieszczeniu piłki jak najbliżej chorągiewki.

Ponieważ nagrody są rozłączne w grupach hcp na podium stanęli:
Grupa HCP 0 – 18
Postołowo                              Sierra 1                                    Sierra 2
1.Leszek Niewczas                1. Sergiusz Gniadecki            1.Jan Czachowicz
2. Grzegorz Zawada             2.Piotr Mondalski                  2.Paweł Grzelak
3.Mirosław Domosławski     3.Zbigniew Piskorz               3. Piotr Mondalski
Grupa hcp 18,1 – 36
Postołowo                             Sierra 1                Sierra 2
1.Ryszard Sobolewski               1.Włodzimierz Komorowski    1.Valentin Sudaruszkin
2.Aleksander Shylakov            2.Marzena Szpilman        2.Mieczysław Piwowar
3.Mieczysław Piwowar            3.Mieczysław Piwowar        3.Zbigniew Lubka

W turnieju trzydniowym klasyfikacja w grupac hcp przedstawia się następująco
Grupa hcp 0 – 18        Grupa hcp 18,1- 36
1.Piotr Mondalski        1.Mieczysław Piwowar
2.Grzegorz Zawada        2.Włodzimierz Komorowski
3.Paweł Grzelak                   3.Ryszard Sobolewski.

Prawo do  bezpłatnego udziału w turnieju Masters w Rajszewie, oprócz triumfatorów w poszczególnych  klasyfikacji, zdobyli Hanna Pałdyna, Barbara Bobińska, Henryk Konopka, Zbigniew Piskorz, Mirosław Domosławski oraz Alexander Shylakov.

Uczestnicy turnieju Siódemka Mid Amateur Golf Tour licznie wzięli udział w konkursie Charytatywny Nearest To The Pin. Zgromadzone środki (2600 zł) zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Patryka Bartkowskiego .

Ostatni turniej przed finałem odbędzie się 2-3.07.2011r. na Toya Golf & Country Club.