Gradecki zwycięzcą TOYA Polish Junior!

Mateusz Gradecki, wynikiem 213 (-3) uderzeń, zwyciężył w zakończonym dzisiaj turnieju Toya Polish Junior a WJGS Event. Na drugim miejscu podium stanął Adrian Meronk (216), a na trzecim Niemiec Gregory Wiggins (218).

Wśród pań triumfowała Wanchana Poruangrong z Tajlandii (221), przed Niemkami: Larissą Skoddą i Laurą Lorenzen (obie 223). Najlepsza z Polek okazała się Katarzyna Selwent – zajęła 6. pozycję (230).

Bardzo dobrze wypadli pozostali kadrowicze: Jan Szmidt jr zagrał dzisiaj na par pola, co pozwoliło mu wskoczyć na 7. miejsce w końcowej klasyfikacji. Piotr Ragankiewicz uplasował się na 10.miejscu, ex aequo z Jędrzejem Gąsienicą-Ciułaczem, który wchodził dzisiaj na podwrocławski obiekt jako jeden z liderów.

Finałową grę na ostatnich dołkach śledził z napięciem Krzysztof Gradecki, ojciec zwycięzcy. Gradecki, który bierze w Citi Handlowy IX Mistrzostwach Polski Mid-Amatorów, obserwował wyniki online siedząc przy komputerze wraz z dyrektorem turnieju Ryszardem Kozierasem. Gdy stało się jasne, że Mateusz wygra, odsapnął i… poszedł trenować puttowanie.