Carey mistrzem Polski mid-amatorów

William Carey został międzynarodowym mistrzem Polski mid-amatorów. Pochodzący z Florydy reprezentant First Warsaw Golf & Country Club wykonał najmniejszą liczbę uderzeń podczas Citi Handlowy IX Mistrzostw Polski Mid-Amatorów, rozegranych w Postołowie koło Gdańska.

Mieszkający od 20 lat w Warszawie Carey to tegoroczny wicemistrz kraju w formule matchplay.  Przez wszystkie trzy dni turnieju grał najlepiej, uzyskując łączny wynik w trzech rundach  218 uderzeń. Drugie miejsce zajął  Michał Kasprowicz (Wielkopolski Klub Golfowy), który na trzykrotnie przejście 18-dołkowego pola potrzebował 226 uderzeń. Trzeci był Szwed Ulf Persson (227).

Najlepszą wśród kobiet okazała się Oksana Wojtkiewicz (Tokary Golf Club), plasując się na 12. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów to turniej drugiej kategorii w DHL Global Forwarding Rankingu PZG. Startowało w nim osiem kobiet, które ukończyły 35 lat, ale nie ukończyły 50 oraz 99 mężczyzn, którzy nie ukończyli 55 roku życia.

Najbliższym turniejem cyklu Citi Handlowy Golf Masters Series będą międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów. Rozegrane zostaną na podszczecińskim polu Binowo Park w dniach 4-6 lipca.