SHORT 2011 i HandicapGolf Challenge – golfiści zagrali dla dzieci

W sobotę 21 maja na polu golfowym Lisia Polana odbył się Ogólnopolski Turniej Krótkiej Gry SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 oraz Półmetkowy Turniej HandicapGolf Challenge. Wydarzenia miały charakter charytatywny – całość dochodu z imprezy została przekazana Fundacji Polsat Dzieciom, reprezentowanej przez Prezes Elżbietę Zającównę. Do obu turniejów zgłosiło się łącznie 75 osób, w tym wiele osobistości ze świata sportu, biznesu i show biznesu, z których większość grała w obu turniejach.

„To był długi i piękny dzień. Miło jest zrobić coś dobrego. Wszyscy w sobotę pracowaliśmy na rzecz Fundacji Polsat Dzieciom. Choć może bardziej właściwe byłoby stwierdzenie, że w zbożnym celu oddawaliśmy się swojej golfowej pasji. Nie byłoby to możliwe bez sponsorów, a w szczególności firmy Samsung, która zdecydowała się zaprezentować, właśnie podczas turnieju, swój najnowszy cud techniki – Notebook serii 9. Stąd też i nazwa turnieju” – mówił organizator Krzysztof Czupryna.

O 9:00 wystartowały kliniki golfa. Przez dwie godziny chętni mieli okazję poprawić swoje umiejętności pod okiem Krzysztofa Czupryny i Jerzego Dutczaka.

„Szczególną satysfakcję sprawił mi fakt, iż jeden z aktywnych uczestników kliniki, Marek Smolarz, po zastosowaniu naszych rad, zrobił wynik życiowy i został uznany najbardziej obiecującym zawodnikiem turnieju” – ocenił K. Czupryna, teaching pro, stacjonujący na co dzień na Phuket, w Tajlandii.

O 11:00 rozpoczął się Turniej Krótkiej Gry SHORT 2011 – Samsung Seria 9. Uśmiechnięte hostessy witały zawodników na poszczególnych stanowiskach, pogoda jak marzenie, pole przygotowane fantastycznie, tego dnia to nie był golf, to był super golf  – ocenili uczestnicy. Zawodnicy kończący SHORT-a 2011, rozpoczynali flighty w 18-dołkowym turnieju Handicapgolf Challenge.

Mistrzem Krótkiej Gry został Artur Dziugieł (wynikiem 1042 punkty) i w jego ręce trafił puchar, a także voucher o równowartości 500 GBP na zakupy w sklepie golfowym HelpGolf.  Drugie miejsce po emocjonującej dogrywce w krótkich puttach zajął Robert Rozmus (1692 pkt.), a trzecie Michał Poniż (1753 pkt.).

W turnieju HandicapGolf Challenge nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach.
W kategorii wynik brutto kobiet zwyciężyła Monika Kowalewska (82 uderzenia), a sukces będzie mogła świętować w restauracji BierHalle, która ufundowała kolację dla 2 osób. Drugie miejsce zajęła Rhea Wiatr (88), a na trzecim uplasowała się Ewa Geritz (92).

W kategorii wynik brutto mężczyzn zwyciężył Michał Poniż (74 uderzenia) i do niego również trafił kupon na kolację w BierHalle. Drugie miejsce zajął Marek Smolarz (79), a trzecie Robert Rozmus (80 po count-back).

W klasyfikacja stableford kategorii B (hcp 18,1-36) zwyciężył Lech Pankiewicz z wynikiem 45 punktów, drugie miejsce zajął Rafał Szwejkowski (43 pkt.), a trzecie Piotr Bobkiewicz (42 pkt).

W kategorii A (hcp 0-18) triumfował Marek Smolarz (42), przed Dariuszem Wiatrem (38) i Mariuszem Czerkawskim (36 punktów po count-back).

Za najbardziej obiecującego zawodnika turnieju uznany został Marek Smolarz, który otrzymał jako nagrodę trzy godzinne lekcje golfa w Czupryna & Dutczak Golf.

„Godny podkreślenia jest fakt, że zwycięzca turnieju SHORT 2011 Artur Dziugieł wygrał również turniej Junior Tour, prowadzony równolegle z wynikami 69 i 74 uderzenia, Michał Poniż triumfator HandicapGolf Challenge zajął w turnieju SHORT 2011 trzecie miejsce, a Robert Rozmus, który w turnieju SHORT zajął drugie miejsca, uplasował się na czwartym w turnieju HandicapGolf Challenge. Potwierdza to powszechnie znaną, choć nie zawsze stosowaną w praktyce i treningach prawdę, że podstawą dobrych wyników w grze jest krótka Gra. Najlepsi golfiści to równocześnie specjaliści krótkiej gry” – komentował Krzysztof Czupryna.

Oprawę medialną zapewniała telewizja Polsat – patron medialny zawodów, a w szczególności Polsat Cafe, Polsat Play oraz ekipa programu Się Kręci.  Oba turnieje odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Golfa i oba były sędziowane przez sędziów PZG.