Pierwsza odsłona Ladies Golf Tour za nami

W Święto Konstytucji zakończył się pierwszy w tym roku turniej z cyklu Jaguar III Ladies Golf Tour 2011. Do rywalizacji na polu w Binowie stanęły 22 kobiety. W kategorii brutto zwyciężyła Dorota Jankowska uzyskując 167 uderzeń. Drugie miejsce zajęła Brygida Morańska z wynikiem 176 uderzeń. Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Jacyna-Wit (184 uderzenia).

W kategoriach netto wygrały Elżbieta Górska, Magdalena Paczóska-Ziemak oraz Anna Borowiecka. W turnieju dla początkujących na 9-dołkowym polu golfowym wygrała Sari Valtanen.

Dzięki sponsorom (oprócz sponsora tytularnego partnerami turnieju były firmy: Mary Kay oraz Ladies Fitness Mazowiecka 13) wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody, a zasłużyły na nie, bowiem dzielnie stawiały czoło trudnym warunkom pogodowym. Chociaż było słonecznie to wiał silny wiatr, a temperatura nie przekraczała 10 stopni. Na szczęście nie było opadów deszczu i śniegu, jak to miało miejsce w innych częściach Polski.

Druga odsłona zawodów odbędzie się już 17-18 maja na podwrocławskim polu Toya Golf&Country Club.

Seria Ladies Golf Tour organizowana jest przez Komisję Golfa Kobiecego wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. Zawody mają kategorię 4 w rankingu PZG, a turniej Masters kategorię 3. Nagrodą główną dla zwyciężczyni klasyfikacji generalnej jest udział w Polonijnych Mistrzostwach Świata Polonia Open, które odbędą się w 2012 roku w Palm Beach na Florydzie.