PZGolf Junior Tour: Meronk pierwszy

W tym roku przypada piąta już edycja rozgrywek dla juniorów z cyklu PZGolf Junior Golf Tour. Pierwsze turniejowe spotkanie odbyło się 9 – 10.04.2011 na polu Śląskiego Klubu Golfowego. W kategorii wiekowej 16 – 18 lat wygrał Adrian Meronk , za nim na podium stanął Kamil Tatarczuk, a dalej Mateusz Gradecki. W ten sam weekend zainaugurowany został I Young Golf Tour – pierwszy, w dziejach polskiego golfa, turniej przeznaczony dla młodych golfistów z przedziału wiekowego 19 – 35 lat.

Rozgrywki juniorskiego turnieju prowadzone są w formacie strokeplay brutto dziewcząt, strokeplay brutto w grupach wiekowych oraz  strokeplay netto, co stwarza równe szanse wszystkim zawodnikom – tym doświadczonym o bardzo wysokich umiejętnościach, jak i tym, którzy przygodę z golfem rozpoczęli niedawno.

W pierwszym dniu turniejowym dominował chłód i wiatr. Taka aura nie przeszkodziła Adrianowi Meronkowi (73 uderzenia), Kamilowi Tatarczukowi (73) oraz Jankowi Szmidtowi (77) w uzyskaniu bardzo dobrych rezultatów. W drugim dniu najlepszy okazał się Szmidt, który na pokonanie pola potrzebował jedynie 72 uderzeń, co dało mu drugie miejsce. Kategorię brutto wygrał Adrian Meronk, a trzeci był Kamil Tatarczuk. Wśród dziewcząt rywalizacja była równie zacięta. Pierwszego dnia najlepiej zagrała Katarzyna Selwent (81), o pięć uderzeń więcej wykonała Dominika Gradecka (88), na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Schneider z 10 uderzeniami straty do Kasi. Mimo że dziewczęta drugiego dnia zagrały zdecydowanie lepiej kolejność na podium nie uległa zmianie.

Zainaugurowany turniej I Young Golf Tour rozgrywany był w formacie strokeplay brutto. Po pierwszym dniu, chłodnym i wietrznym, na prowadzeniu uplasował się Igor Zagórowski . Aby pokonać pole potrzebował 87 uderzeń. O trzy uderzenia więcej wykonał Leszek Pstraś. Tomek Kajzer do przejścia pola potrzebował 94 uderzenia. W drugim dniu Leszek grał bardzo skoncentrowany i oddał 81 uderzeń co pozwoliło mu zwyciężyć w turnieju (171). Drugie miejsce zajął Igor Zagórowski (181), a na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Kajzer z łącznym wynikiem 195 uderzeń.