PKOl objął patronatem turniej Toya Polish Junior

8 marca 2011

Polski Komitet Olimpijski objął honorowy patronat nad turniejem Toya Polish Junior 2011, który rozegrany zostanie w dniach 22 – 24 czerwca na podwrocławskim polu golfowym TOYA. Wcześniej patronatu zawodom, w których zmierzą się młodzi golfiści z całego świata, udzielił Zarząd Polskiego Związku Golfa.

Zawody TOYA Polish Junior należą do prestiżowego cyklu World Junior Golf Series. Pierwszy turniej tej serii rozpoczął się dzisiaj na południowoafrykańskim polu Kingswood. W Kenako South African World Juniors Polskę reprezentuje pięciu zawodników: Adrian Meronk, Jan Szałagan, Jan Szmidt jr (trenujący w DLGA Toya i reprezentujący KG Toya), Mateusz Gradecki z KG Toya oraz Tomasz Gajewski z klubu Tokary GC.

Kolejnym turniejem serii WJGS będą już czerwcowe zmagania w, położonym na północ od centrum Wrocławia, Toya Golf & Country Club. Toya to jedno z najpiękniejszych w kraju pól golfowych. Powstało na terenie byłego poligonu wojskowego, czego ślady są miejscami wyraźnie widoczne i dodają dołkom niespotykany charakter. Projektantem pola jest Anglik Jeremy Pern.

golf