Nowy serwer firmy Dell dla PZG

4 marca 2011

Dzięki uprzejmości firmy Dell Polski Związek Golfa pozyskał, na korzystnych warunkach, nowoczesny serwer PowerEdge R610. Na serwerze będzie zainstalowany System Eagle – informatyczne centrum zarządzania turniejami i systemem handicapowym polskich golfistów.

Od pewnego czasu pojawiało się coraz więcej mankamentów sprzętowych związanych z funkcjonowaniem dotychczasowej maszyny, co spędzało sen z powiek naszym administratorom. Przed rozpoczęciem nowego sezonu podjęliśmy decyzję o instalacji nowego serwera po to, aby Eagle działał szybciej i był bezpieczniejszy. Dotychczasowy serwer zostanie odłączony, wykonamy prace naprawcze i w połowie kwietnia Eagle będzie funkcjonował w zdublowanej infrastrukturze sprzętowej – zdradza szczegóły Paweł Laskowski, członek Zarządu PZG.

Celem zamiany serwera jest zwiększenie niezawodności, a jego uruchomienie to pierwszy etap prac w kierunku rozwoju systemu Eagle. Na ten rok planowane jest rozbudowanie funkcjonalności ułatwiających zarządzanie programem Teraz Golf oraz wprowadzenie nowych funkcjonalności usprawniających raportowanie i zarządzanie turniejami.

dell