Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

I Polonijny Turniej Golfowy we Francji o Puchar SITPF

W dniach 21 i 22 października br. odbył się I Polonijny Turniej Golfowy we Francji o Puchar SITPF.

Turniejowi przyświecał chlubny cel : pomoc finansowa dla tegorocznych ofiar powodzi w południowej Polsce. Honorowy patronat nad turniejem objął J.E. Ambasador Polski we Francji, Pan Tomasz Orłowski. Inicjatorkami i głównymi organizatorami turnieju były Katarzyna André-Marucha i Marianna Rebouillat-Klimaszewska, czołowe golfistki SITPF a konsultantem ds. technicznych był dr inż. Jacek Szymański.

dsc_0208.JPG

Pomimo że turniej sportowy został zorganizowany przez stowarzyszenie inżynierskie nie mające specjalnego doświadczenia w tej materii, a także w bardzo krótkim czasie, zakończył się on dużym sukcesem. SITPF otrzymało dodające otuchy życzenia udanego turnieju od senatora Andrzeja Persona, Przewodniczącego Komisji ds. Emigracji i Współpracy z Zagranicą Senatu RP a także przesłanie od Wicemarszałka Senatu, pana Marka Ziółkowskiego.

Na zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju odpowiedziało 20 znakomitych graczy z Polski, USA i z Francji, oraz kilka osób towarzyszących. Przyjechał również Kris Ruszczyński ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, który przemierzał z graczami pola golfowe jako kibic i fotograf.

Wszyscy bardzo wysoko ocenili ideę i organizację turnieju i zapowiedzieli już swój udział w przyszłym roku. Pomimo późnej pory roku, turniej został rozegrany przy pięknej, jesiennej pogodzie na dwóch polach golfowych pod Paryżem : STADE FRANÇAIS COURSON i ROCHEFORT.

Klasyfikacja netto była prowadzona w trzech grupach: grupa pań, pierwsza grupa panów o hcp 0-16,5 i druga grupa panów o hcp 16,6 – 36. Głównym zwycięzcą turnieju został pan Jan Morański z Polski, który otrzymał Puchar SITPF. Natomiast w poszczególnych grupach 1. i 2. miejsca zajęli:
• grupa pań : Brygida Morańska i Maria Grabiec;
• pierwsza grupa panów: zwyciężył Jan Morański, który jednak z uwagi na fakt, że wygrał całość turnieju odstąpił pierwsze miejsce w tej grupie Casey Sularskiemu (USA), który został ogłoszony zwycięzcą pierwszej grupy panów w klasyfikacji netto;
• druga grupa panów : Jacek Szymański (Francja) i Mieczysław Sularski (USA)

Wręczenia nagród dokonano w trakcie uroczystej kolacji 22 października w restauracji „Au Moulin Vert”, w której oprócz uczestników turnieju także wzięli udział członkowie i sympatycy SITPF.

Dochód z turnieju w wysokości 770 € zostanie przekazany do Polski, podobnie jak i pierwsza pomoc finansowa SITPF w lipcu br. w wysokości 1500 €, która według otrzymanych informacji z Caritas Polska zasiliła powodzian z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.