Znamy zwycięzców Rankingu

Sezon juz powoli za nami, a wraz z nim większość turniejów. Na pewno był to czas bardzo intensywny, pełen prawdziwych sportowych emocji. Przyszedł więc czas na jego podsumowanie.

rankinggg

Po dziesięciu turniejach z cyklu Golf Masters Series, Otwartych Mistrzostwach Regionów, turniejach rankingowych z serii Senior Golf Tour, Ladies Golf Tour, Mid-Amateur Golf Tour, Junior Golf Tour , cyklu Pro-Am Tour oraz turniejach pod patronatem PZG, poznaliśmy zwycięzców Rankingu Polskiego Związku Golfa w ośmiu kategoriach. Sytuacja w rankingach zmieniał się z zawodów na zawody, ale o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydował ostatni turniej – PZG Masters.

W kategorii mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Wojtek Świniarski z liczbą 4 803 punktów. Wojtek wziął udział w siedmiu turniejach, a o jego triumfie w klasyfikacji zadecydowały ostatnie zawody. Wojtek w dogrywce PZG Masters pokonał Piotra Ragankiewicza. Poza tym Świniarski zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski 19-34 oraz dwa razy na turnieju Deutsche Bank Pro-Am Tour. Na drugim miejscu tak w PZG Masters jak i w klasyfikacji generalnej Rankingu Mężczyzn znalazł się Piotr Ragankiewicz . Piotr brał udział w jedenastu turniejach. Również Robert Nowosad uczestniczył w takiej samej ilości turniejów i z sumą 3 734 punktów uplasował się na trzeciej lokacie w Rankingu.

Wśród pań triumfowała Oksana Wojtkiewicz, która grała w pięciu turniejach. Zwyciężyła w Dr Irena Eris Ladies Golf Cup oraz w PZG Masters wśród pań. Była także trzecia na Mistrzostwach Polski Pań. Na drugim miejscu po udziale w jedenastu turniejach jest Dominika Antoniszczak, druga na PZG Masters i siódma na Mistrzostwach Polski Pań. Trzecia, ze stratą 60 punktów do Dominiki, jest Ewa Geritz.
Wśród seniorów mężczyzn zwycięzcą jest Marek Marcinkowski z sumą 2059 punktów. Pan Marek zagrał w sześciu turniejach, tak samo jak zdobywca drugiej lokaty w Rankingu, Antoni Wierciński, Marek Marcinkowski uzyskał jednak więcej punktów niż konkurent. Antoni Wierciński ma na swoim koncie zwycięstwo w Senior Golf Tour Masters, za które otrzymał 600 punktów. Dały mu one przewagę nad trzecim w klasyfikacji – Grzegorzem Zielińskim.

Wśród pań w seniorkach wygrała Elżbieta Panas z wynikiem 2 915 punktów. Najwięcej punktów Pani Elżbieta otrzymała za ósmą lokatę w PZG Masters. Drugą najlepszą seniorką Rankingu jest Brygida Morańska, która zanotowała w tym sezonie trzy razy pierwsze miejsce na Ladies Golf Tour. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Rydzkowska z sumą 2583 punktów.

Klasyfikację mid amatorów mężczyzn wygrał Michał Kasprowicz, broniąc tytułu sprzed roku. Michał Kasprowicz zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski, a także był czwarty w Mistrzostwach Polski Mid-Amatorów i w PZG Masters. Zajął pierwszą pozycję w Rankingu, choć uczestniczył jedynie w pięciu turniejach w tym roku. Roman Glebko znalazł się na drugiej pozycji w Rankingu, ze stratą 273 punktów do Kasprowicza. Trzecia pozycja należy do Arkadiusza Majsterka , który nie próżnował w tym sezonie i wziął udział w dwunastu turniejach, w tym zajął wysoką, bo 3. pozycję, w Mistrzostwach Polski Mid Amatorów.

Triumfatorka klasyfikacji pań – Oksana Wojtkiewicz – została także najlepszą mid-amatorką. Za nią znalazła się Ewa Geritz, a trzecie miejsce należy do Beaty Szmidt. Pani Beata podczas sezonu zagrała w trzynastu turniejach i w jednym – Ladies Golf Tour – zwyciężyła.
Klasyfikację 19-34 zdominował Wojtek Świniarski i tym samym odebrał już drugi puchar za Ranking PZG. Drugą lokatą może poszczycić się Piotr Dąbrowiecki, który zagrał w pięciu turniejach rankingowych, a najwyższą, bo piątą, pozycję uzyskał na PZG Masters. Trzecie miejsce należy natomiast do Michała Śladowskiego.

Juniorzy już przyzwyczaili nas do niezwykle zaciętej rywalizacji i nie inaczej było w tym roku. Biorą oni bowiem udział w bardzo wielu turniejach i zazwyczaj plasując się w pierwszej dziesiątce. W tym sezonie sumę powyżej 4000 punktów zdobyło aż siedmiu zawodników, więc o ostatecznym kształcie klasyfikacji decydował ostatni turniej. Piotr Ragankiewicz okazał się najlepszy. Siódme miejsce na Mistrzostwach Polski Mężczyzn oraz druga pozycja na PZG Masters oraz ósma na Mistrzostwach Polski Matchplay są głównymi składowymi puli jego punktów. Dodatkowo Piotr wygrał w tym roku na jednym z Pro-Amów. Drugie miejsce uzyskał Robert Nowosad, mistrz Regionu Zachodniopomorskiego. Robert był piąty w turnieju Mistrzostwa Polski Mężczyzn i szósty na PZG Masters , za co zyskał bardzo wiele punktów. Trzecia w klasyfikacji Juniorów uplasowała się Dominika Antoniszczak. Nie wolno jednak zapomnieć, iż wielu dobrych juniorów, którzy znajdowali się na szczycie Rankingu, nie brało udziału w PZG Masters, ponieważ  reprezentowali oni Polskę na turnieju Faldo Serires Grand Final, więc nie mieli oni szansy zawalczyć o najwyższe pozycje w klasyfikacji.

Tym samym poznaliśmy zwycięzców Rankingu PZG 2010. To był naprawdę ciekawy sezon, ujawniły się nowe talenty, a i faworyci z zeszłego roku nie zawiedli. Uczestnikom turniejów i tegorocznej rywalizacji należą się naprawdę duże gratulacje za wytrwałość i niezłomność. Z wszystkimi mamy nadzieję zobaczyć się w przyszłym roku, oczywiście na polach golfowych.