Peter Ulhein otrzyma medal McCormacka za rok 2010

10 września 2010

1 września 2010r., St Andrews, Szkocja: Amerykanin Peter Uihlein został czwartym graczem uhonorowanym Medalem Mark H McCormack, czyli nagrodą ufundowaną przez The R&A dla lidera światowego rankingu amatorów wręczaną po zakończeniu sezonu amatorskiego oraz Europejskich i Amerykańskich Mistrzostw Amatorów.

W niedzielę Uihlein wygrał Amerykańskie Mistrzostwa Amatorów (US Amateur Championship) pokonując 4&2 Davida Chunga, kolegę z drużyny na Eisenhower Trophy. Uihlein przystępował do turnieju jako lider światowego rankingu amatorów (WAGR), a zwycięstwo w Chambers Bay przypieczętowało zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Ten 21-letni student Oklahoma State University ma za sobą niezapomniane 12 miesięcy. Należał do zwycięskiej drużyny na Walker Cup 2009 i uzyskał komplet czterech punktów przeciwko drużynie brytyjsko-irlandzkiej na polu Merion. Po zakończeniu Walker Cup, Uihlein wygrał zarówno Ping-Golfweek Preview we wrześniu jak i Dixie Amateur w grudniu. W 2010 roku, zwyciężył w rozgrywkach regionalnych NCAA Południowo-Wschodnia Dywizja I, a także w Mistrzostwach Sahalee Players.

Uihlein pozostaje liderem rankingu WAGR przez ostatnie 3 tygodnie i łącznie 12 tygodni w 2010 roku.