Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Meronk trzeci!

Adrian Meronk zakończył turniej z serii Faldo Series Grand Final na trzecim miejscu! To pierwsza tak wysoka pozycja Polaka, na zawodach tej rangi.

am

Po rewelacyjnej drugiej rundzie , którą Adrian zakończył z sumą 68 uderzeń, trzeci etap rozgrywek przeszedł za pomocą 74 strzałów. W sumie, po trzech dniach, Meronk uzyskał 220 uderzeń (+4) i wraz z Anglikiem Jackiem Colegate oraz Szkotem Ewanem Scottem uplasował się na trzeciej lokacie. Adrian pierwszą dziewiątkę zagrał na par – miał dwa birdie i jednego double’a. Kolejne dziewięć dołków rozpoczął od bogeya, jednak już na dwunastce miał birdie. Następnie zagrał jeszcze dwa bogeye.

Adrian Meronk ma 17 lat, a w swoim dorobku wiele tytułów. Wystarczy wspomnieć chociaż o tych z tego roku – Międzynarodowy Mistrz Polski Mężczyzn, Mistrz Polski Juniorów, zwycięzca Faldo Series polskiej edycji, to tylko niektóre, teraz dołączył do swoich trofeów kolejny medal. Oprócz trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej, w kategorii wiekowej – chłopców poniżej 18 roku życia – Adrian znalazł się na drugiej pozycji.

Niepokonany okazał się Japończyk Masamichi Ito, który uzyskał rezultat po trzech dniach 214 uderzeń. Tym samym Ito stał się pierwszym Azjatą, który wygrał w Faldo Series Grand Final. Co więcej zdobył on dwa tytuły w jednym roku zarówno w Faldo Series Europe jak i w Faldo Series Asia. To nie wszystko – pobił on także kolejny rekord – stał się najmłodszym zawodnikiem, który zdobył tytuł w Faldo Series Europe, mając zaledwie 15 lat i 46 dni (zdeklasował pod tym względem Nicka Dougherty).

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się pochodząca z Chin – Yi-Chen Liu. Tym samym zwyciężyła ona w klasyfikacji dziewcząt i została Mistrzynią Faldo Series Grand Final. Liu również została pierwszą Azjatką, która uzyskała tytuł w Faldo Series Europe w klasyfikacji dziewcząt. W ostatniej rundzie zagrała 69 uderzeń i pokonała tym samym Holly CLyburn, która startowała chociażby w Curtis Cup. Łacznie Yi-Chen Liu uzyskała 218 uderzeń.

Rezultaty pozostałych zawodników z polskiej reprezentacji także są warte uwagi. Mateusz Gradecki zakończył turniej z sumą 232 uderzeń (16 powyżej par) i znajduje się w środku stawki w klasyfikacji generalnej i na 6. miejscu pośród chłopców poniżej 16 lat. Jan jr Szmidt zanotował 242 strzały, co w tej samej klasyfikacji dało mu miejsce 14. Kamil Tatarczuk tymczasem miał 4 uderzenia więcej niż Szmidt (łącznie 246) i w klasyfikacji chłopców poniżej 18 lat znalazł się na 15. lokacie. Dominika Gradecka zakończyła zawody z wynikiem 244 uderzeń, co pozwoliło jej na zajęcie 7. pozycji wśród dziewcząt poniżej 16 roku życia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej reprezentacji i serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom, życząc im kolejnych sukcesów.